• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Adriana Adamek nową libero Wisły Warszawa

  • -

Adriana Adamek nową libero Wisły Warszawa

Przez ostatnie cztery sezony występowała w Legionovii. Teraz Adriana Adamek została nową libero Wisły Warszawa. Niespełna 21-letnia zawodniczka mimo młodego wieku ma już bogate doświadczenie. 


Adamek to warszawianka, która jest wychowanką Sparty. W latach 2012-2014 reprezentowała MOS Wola, gdzie cieszyła się z wicemistrzostwa Polski juniorek. Potem przez jeden sezon występowała w Pałacu Bydgoszcz. Tam wywalczyła kolejne medale w mistrzostwach kadetek i juniorek.

W 2015 roku została zawodniczką Legionovii. Od tego momentu grała nie tylko w Lidze Siatkówki Kobiet, ale także w rozgrywkach juniorskich. Z podwarszawskim klubem świętowała w 2016 oraz 2017 roku złote medale mistrzostw Polki juniorek.

Niezwykle ważnym momentem w dotychczasowej karierze Ady był udział w Lidze Europejskiej w 2016 roku. Mimo zaledwie 18 lat była libero seniorskiej reprezentacji Polski. Niejednokrotnie była podstawową libero kadry, która ukończyła tę rywalizację na piątym miejscu.

Adriana, witamy w zespole!

W poprzednim sezonie w Wiśle na libero grały Alicja Markiewicz i Angelika Bulbak, która odeszła z zespołu na początku roku.

Fot. Arkadiusz Kuć Photography


GALERIA

Wisła – UKS Szóstka 15.12.2018 r.

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook