• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Alena Łaziuk została nową zawodniczką Wisły Warszawa

  • -

Alena Łaziuk została nową zawodniczką Wisły Warszawa

Wszystko wskazuje na to, że to będzie kolejne znakomite wzmocnienie naszego zespołu. Nową siatkarką Wisły została Alena Łaziuk, a więc białoruska środkowa. 26-letnia zawodniczka dosłownie kilkanaście godzin po dopełnieniu formalności zadebiutowała w stołecznym klubie.

Białoruska zawodniczka przyjechała do Warszawy prawie dwa miesiące temu. Przekonała trenera Zawieracza bardzo szybko. Potem jednak pojawił się pewien problem proceduralny i 26-letnia zawodniczka nie mogła od razu zacząć grać w naszej drużynie. Przez kilka tygodni trenowała z zespołem. Była także na meczach w Warszawie.

W końcu udało się załatwić wszystkie formalności i Łaziuk oficjalnie została nową siatkarką stołecznej ekipy.

Alena ma 26 lat. Urodziła się w Brześciu. Reprezentowała Białoruś w kategoriach kadetek i juniorek. W latach 2012-2013 występowała w Wołyniu Łuck. Tam wywalczyła srebrny medal mistrzostw kraju i puchar Ukrainy.

Ostatnie trzy sezony spędziła w rodzinnym mieście, gdzie grała w Prybużży. Z tym zespołem zdobyła najpierw mistrzostwo oraz puchar kraju (2014), a potem dwukrotnie brązowe medale (2015 i 2016 rok).

Łaziuk ma 184 centymetry wzrostu. Jest bardzo sprawna i ma znakomity wyskok. Bez wątpienia będzie mocnym punktem naszej drużyny.

Potwierdziła to podczas niedzielnego debiutu. Zagrała w pierwszej szóstce, gdzie partnerowała jej na środku Anna Łozowska. Nasz zespół po pięknym widowisku pokonał u siebie WTS Solna Wieliczka 3:1. Nowa środkowa zaprezentowała się znakomicie. Zdobyła wiele punktów atakami z obejścia, a także groźnie serwowała.

🏐 NAJBLIŻSZY MECZ W STOLICY

🏐 LSK

Wisła - Pałac Bydgoszcz
Hala Koło. 19 lutego

GALERIA

Wisła – UKS Szóstka 15.12.2018 r.

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook