• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Bardzo udany debiut nowego pierwszego trenera Wisły

  • -

Bardzo udany debiut nowego pierwszego trenera Wisły

Bemowskie Syreny po raz pierwszy zagrały pod wodzą Mikołaja Mariaskina. Dotychczasowy drugi szkoleniowiec zastąpił Piotra Hilkę i w swoim debiucie na stanowisku głównego trenera wywalczył z zespołem trzy punkty. W środę w 13. kolejce Wisła pokonała w Krośnie Karpaty 3:1 (25:22, 13:25, 25:21, 25:9). Teraz powrót do stolicy, a w piątek derby Warszawy w hali BlueSoft Mazovii. 


Mariaskin już raz miał okazję poprowadzić zespół, ale zrobił to w zastępstwie Hilki, który ze względów formalnych musiał udać się na Białoruś. Wtedy Wisła przegrała z MKS Dąbrowa Górnicza po tie-breaku.

Teraz zadebiutował jako pierwszy szkoleniowiec.

Wisła w przeszłości wielokrotnie grała w Krośnie i były to ciekawe widowiska. Teraz emocje były tak naprawdę tylko w pierwszym secie.

W inauguracyjnej odsłonie długo na prowadzeniu znajdowały się gospodynie. Nasze siatkarki świetnie zareagowały i odwróciły losy tej części.

Drugi set był dziwny. Zawodniczki Wisły miały problem z przyjęciem zagrywki Karpatek. Przegrały partię aż 13:25.

Na szczęście przyjezdne szybko zapominały o nieudanym secie i wróciły do dobrej gry z końca pierwszej części. Po zwycięstwie 25:21 wszystko wróciło na dobre tory.

Czwarty set był popisem Wisły. Wynik 25:9 jest najwyższym w tym sezonie. Nasza ekipa w żadnym z poprzednich kilkudziesięciu partii nie zwyciężyła tak wyraźnie.

Przeciwniczki miały duże problemy z przyjmowaniem zagrywek Eweliny Mikołajewskiej oraz Katarzyny Połeć.

W piątek o godzinie 20 derby stolicy. Wisła zagra w hali OSiR Ochota z BlueSoft Mazovią.


🏐 NAJBLIŻSZY MECZ W STOLICY

🏐 LSK

Wisła - Volley Wrocław
12 października 2019 roku
Arena Ursynów

Archiwa

GALERIA

Wisła – UKS Szóstka 15.12.2018 r.

Najnowsze komentarze

  • tomek o
  • Stanisław Adam... o

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook