• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Czas rozpocząć wielką walkę w Opolu

  • -

Czas rozpocząć wielką walkę w Opolu

Przed siatkarkami Wisły pierwszy z dwóch wielkich kroków do awansu do I ligi. Od piątku do niedzieli nasze zawodniczki będą walczyły w Turnieju Półfinałowym w Opolu. Rywalkami warszawianek będą SMS LO2 Opole (10.04, godz. 17), Bronowianka Kraków (11.04, godz. 12) i Orzeł Elbląg (12.04, godz. 16). 

Skład opolskiego turnieju jest nieco zaskakujący. O ile występ naszego zespołu i Bronowianki nie jest niespodzianką, o tyle udział w nim gospodyń i Orła Elbląg sprawił trochę zdumienia. Te dwa ostatnie zespoły nie były faworytami w rundzie play-off. Siatkarki SMS w pięknym stylu ograły jednak Sokoła Katowice, a zawodniczki Orła odprawiły rezerwy Atomu Trefl.

Działacze opolskiego klubu chcą pomóc drużynie i zdecydowali się na organizację Turnieju Półfinałowego. Czy będzie to odpowiednia taktyka? Dowiemy się już w piątek. Miejscowa ekipa spotka się właśnie z Wisłą. W drugim meczu Bronowianka zmierzy się z Orłem. Nasz zespół w zeszłym tygodniu rozegrał sparing z bardzo mocnymi pierwszoligowymi Budowlanymi Toruń. Wynik 2:2.

– Nastawienie przed turniejem półfinałowym turniejem może być tylko jedno. Chcemy pewnie awansować do finałów, które zaplanowane są na początek maja. Dziewczyny wykonały ogromną od sierpnia, gdy zaczęliśmy prawdziwe przygotowania. Wszystko zostało zrobione nie po to, aby przed samą metą odpuścić – mówi trener Wisły Mirosław Zawieracz.

– Zatem jedziemy do Opola po awans do turnieju finałowego. Jesteśmy dobrze przygotowani pod względem fizycznym jak i taktycznym. Nasz skaut Kuba Kulikowski również stanął na wysokości zadania i o przeciwniczkach wiemy wszystko. Nie spodziewam się zatem żadnego zaskoczenia. Kto będzie najtrudniejszym rywalem? Każda drużyna na tym etapie jest groźna, ale postaramy się wyjść z tej rywalizacji zwycięsko – dodaje nasz szkoleniowiec.


🏐 NAJBLIŻSZY MECZ W STOLICY

Harmonogram turnieju:

21 września 2018 roku (piątek)

godz. 11, Przyburze Brześć (Białoruś) – KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice

godz. 17, Wisła Warszawa – Przyburze Brześć

godz. 19.30, KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice – NOSiR Nowy Dwór Maz.

22 września 2018 roku (sobota)

godz. 11, Przyburze Brześć – NOSiR Nowy Dwór Maz.

godz. 13.30, Wisła Warszawa – KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice
Partnerem turnieju jest Miasto Stołeczne Warszawa

🏐Pierwsza liga

29 września 2018 roku

Wisła - BlueSoft Mazovia Warszawa

🏐TABELA PIERWSZEJ LIGI

GALERIA

Wisła - Enea Energetyk

Archiwa

Kategorie

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook