• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Czas zacząć wyczekiwane zmagania w pierwszej lidze

  • -

Czas zacząć wyczekiwane zmagania w pierwszej lidze

Drugi sezon z rzędu nasza drużyna rozpocznie sezon ligowy spotkaniem z ekipą ze Szczyrku. Nieco ponad przed rokiem, dokładnie 1 października Wisła wygrała z SMS PZPS 3:1. Teraz w sobotę 7 października Warszawskie Syreny mają dokładnie taki sam plan. Początek meczu o godzinie 17. Bilety po 8 i 4 zł. Dzieci do lat 14, a także emeryci oraz renciści mają wstęp wolny.


Nasza drużyna przystąpi do inauguracji pokrzepiona bardzo dobrym występem w Świdnicy. W trzech meczach turnieju w ramach I rundy Pucharu Polski stołeczny zespół stracił tylko seta.

W poprzednim sezonie Wisła dwa razy grała z SMS PZPS Szczyrk. Najpierw zwyciężyła u siebie, a potem na parkiecie rywala w takim samym stosunku, czyli 3:1.

W rozgrywkach 2015/2016, a więc pierwszych na zapleczu ekstraklasy warszawianki także u siebie zwyciężyły 3:1, ale na wyjeździe nie straciły seta.

Teraz spotkają się z zespołem, który zagra w zupełnie nowym składzie. Po poprzednim sezonie z klubu odeszło dziesięć zawodniczek, w tym największa gwiazda Natalia Murek. 19-latka będzie teraz grała we Wrocławiu. Ostatnio wystąpiła z powodzeniem w mistrzostwach Europy.

– Nie ma znaczenia, z kim gramy pierwsze spotkanie. Cieszymy się, że w końcu zaczynamy zmagania w lidze po tych dwóch miesiącach wymagających przygotowań. Tak to jednak zawsze musi wyglądać. Wpadamy teraz w rytm rywalizacji ligowej. W październiku mamy pięć kolejek do rozegrania. Dla nas absolutnie nie ma różnicy, z kim będziemy się mierzyć. Chcemy po prostu wygrywać wszystkie spotkania i prezentować się dobrze – mówi trener Dominik Stanisławczyk.

– Ważne jest to, że pierwszy mecz mamy na własnym parkiecie. Nie można mówić o kimś, że jest teoretycznie słabszy albo lepszy. W tym sezonie zespoły bardzo mocno się pozmieniały. My jednak chcemy patrzeć tylko na swoją grę i poczynania na parkiecie, a dopiero potem na rywali – wyjaśnia kapitan naszej ekipy Karolina Ciaszkiewicz-Lach.

– Nie ma znaczenia, kto jest naszym przeciwnikiem po drugiej stronie siatki. Ponownie będzie tak, że wszystkie zespoły będą podwójne zmotywowane w meczach z nami. Dlatego też musimy pokazać wszystko co najlepsze w każdej kolejce – dodaje rozgrywająca Elena Nowgorodczenko.

Początek starcia Wisła – SMS PZPS Szczyrk w sobotę o godzinie 17 w hali OSiR Bemowo. Zapraszamy!

 

 


NAJBLIŻSZY MECZ W STOLICY

6. kolejka

Wisła - Karpaty

sobota, 4 listopada, godz. 18.30

>>>Bilety po 8 i 4 zł, Dzieci do lat 14 oraz emeryci i renciści - wstęp wolny.

TABELA PO 4 KOLEJCE

miejsce druyna mecze punkty
1 MKS Kalisz 4 11
2 Wisła  4 10
3 Enea 4 8
4 Joker 4 7
5 Karpaty 4 7
6 Uni 4 5
7 Solna 4 5
8 Radomka 4 5
9 KŚ AZS 4 5
10 Tarnów 3 3
11 SMS 3 1
12 AZS AWF 4 0

GALERIA

Wisła Warszawa – Joker Mekro

Archiwa

Kategorie

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook