DPD Legionovia zdobyła Warszawę. Wisła kończy sezon zasadniczy bez zwycięstwa

• -

W drugim secie Wisła znakomicie walczyła, ale ostatecznie przegrała dwie ostatnie piłki i partię 23:25. W pierwszej i trzeciej partii zdecydowanie lepsze były przyjezdne. Warszawianki w ostatnim spotkaniu sezonu zasadniczego Ligi Siatkówki Kobiet uległy DPD Legionovii 0:3 (17:25, 23:25, 13:25). To był 22. porażka naszego zespołu w 22. występie w ekstraklasie. Więcej meczów w fazie regularnej nie będzie. 14 marca pierwsze starcie o utrzymanie, na wyjeździe z #VolleyWrocław.

Nasza drużyna przystąpiła do sobotniego spotkania po najszybszej porażce w sezonie, a więc środowej przegranej w Pile z Eneą PTPS. Tamto starcie trwało niespełna 70 minut.

Teraz, przed własną widownią było lepiej, ale nie udało się przerwać serii porażek. Wisła grała dzielnie, zwłaszcza w drugim secie postawa warszawianek mogła się podobać. Trener DPD Legionovii Alessandro Chiappini musiał dwukrotnie prosić o przerwę na żądanie. Końcówka była bardzo emocjonująca. Przy wyniku 23:23, serwował nasz zespół. Akcję skończyła jednak przyjmująca przyjezdnych Olga Strantzali. Po chwili w ataku zatrzymana została Katarzyna Marcyniuk i szansa na wygranie seta przepadła.

Trzecia odsłona, tak jak i pierwsza kończyły się pewnymi zwycięstwami legionowianek, które zakończą zmagania zasadnicze w czołowej czwórce.

A Wisłę czeka walka o utrzymanie. 14 marca pierwszy mecz we Wrocławiu. Potem 21 marca starcie w stolicy. Gra sie to trzech zwycięstw.

MVP: Julie Oliveira Souza

Wisła Warszawa – DPD Legionovia Legionowo 0:3
(17:25, 23:25, 13:25)

Składy zespołów:
Wisła: Marcyniuk (12), Banasiak (5), Urbanowicz (2), Mikołajewska (8), Szymańska (6), Zaciek (7), Biranowska (libero) oraz Lipińska-Jeziorowska
Legionovia: Oliveira (13), Damaske (6), Wójcik (9), Strantzali (13), Łukasik (6), Grabka (3), Adamek (libero) oraz Lemańczyk (libero), Karpińska, Zdovc Sporer (3) i Matejko (3)