Drugie zwycięstwo warszawianek w turnieju na Bemowie

• -

To było trudne, ale ciekawe spotkanie. W piątek Wisła pokonała 3:1 (25:22, 25:18, 23:25, 25:21) białoruski klub Przyburze Brześć. Dla naszych zawodniczek to było drugie zwycięstwo w turnieju. W sobotę ok. godz. 13.30 Bemowskie Syreny zmierzą się z KŚ AZS Politechniki Śląskiej. To zapewne będzie mecz o triumf w całej imprezie.

Pierwszego dnia zmagań, a więc w czwartek nasz zespół pokonał bez trudu NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 3:0. Czwartkowy przeciwnik był o wiele bardziej wymagający. Drużyna z Białorusi od początku pokazywała, że nie zamierza łatwo się poddać.

Przyburze rozpoczęła starcie od prowadzenie 4:1. Dobrze prezentowała się Anna Zelenko. Wisła szybko jednak odrobiła stratę, ale nie była w stanie uzyskać przewagi. Tymczasem przeciwniczki często miały dwa punkty przewagi. Na szczęście w końcówce seta gospodynie mocno podkręciły tempo. Ataki kończyła Ewelina Mikołajewska i Katarzyna Marcyniuk. Ta druga zawodniczka znakomicie spisywała się na zagrywce. W całym spotkaniu zdobyła w ten sposób prawie 10 punktów.

Wisła idealnie rozpoczęła drugą odsłonę Podopieczne duetu Hilk0-Mariaskin wygrywały szybko 7:0, a potem 18:10. W pewnym momencie nasze zawodniczki chyba za bardzo uwierzyły w siebie. Na parkiecie sporo było chaosu i trenerzy poprosili o przerwę (19:13). To dobrze podziałało, bo za chwile było już 22:13. Wiadomo było, że nic złego w tej partii stać się już nie może. Ostatecznie skończyło się wynikiem 25:18.

Trzecia partia nie okazała się ostatnią. W ekipie z Brześcia kapitalną zmianę dała Natalia Woszenko. To właśnie ona kończyła większość akcji gości. Set był bardzo wyrównany. W Wiśle dobrze prezentowała się rezerwowa środkowa Agnieszka Banasiak, która świetnie atakowała i serwowała. Warszawianki prowadziły już 22:19, ale miały słabą końcówkę. Znów włączyła się Woszenko. Sześć z ostatnich siedmiu punktów zdobyły przejezdne (23:25).

Na szczęście nie sprawdziło się siatkarskie porzekadło, że gdy nie wygrywa się 3:0, to przegrywa się 2:3.

Wprawdzie Przyburze mocno rozpoczęło czwartego seta i prowadziło 1:4 po akcjach Anny Zelenko, ale potem nasze siatkarki opanowały wydarzenia na parkiecie. Mnóstwo punktów zaczęła zdobywać Ewelina Mikołajewska. W końcówce nowa przyjmująca Wisły cztery razy kończyła akcje. Piłkę meczową wykorzystała czujną kiwką Anna Gawęcka (25:21).

W sobotę dwa ostatnie mecze turnieju.

O godz. 11 Przyburze zagra z NOSiR-em, a potem Wisła z KŚ AZS. Nasza drużyna jako jedyna ma dwa zwycięstwa i tylko wielki pech mógłby jej zabrać wygraną w imprezie. Bemowskie Syreny musiałyby przegrać 0:3 z gliwiczankami. Dwa sety na pewno dadzą zwycięstwo w turnieju.

Wisła – Przyburze Brześć 3:1 (25:22, 25:18, 23:25, 25:21)

Wisła: Wawrzyniak, Marcyniuk, Lewandowska, Jaroszewicz, Gawęcka, Mikołajewska, Bulbak (libero) – Nowgorodczenko, Banasiak, Markiewicz (libero)