• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Dwie nowe środkowe w Wiśle Warszawa

  • -

Dwie nowe środkowe w Wiśle Warszawa

Dziewięć nowych siatkarek jest już w składzie Wisły na nowym sezon. Do warszawskiej drużyny dołączyły dwie środkowe: Monika Naczk i Serbka Ivana Isailović. Do naszego zespołu powinna jeszcze trafić rozgrywająca. Prowadzone są zaawansowane rozmowy z kilkoma kandydatkami.

W ostatnich dniach Wisła zatrudniła łącznie cztery zawodniczki. Najpierw ekipę trenera Mirosława Zawieracza wzmocniły młode przyjmujące Sandra Zaczkowska i Daria Janowicz. Kilkadziesiąt godzin później kontrakty podpisały dwie kolejne siatkarki. Tym razem bardziej doświadczone i utytułowane.

Pierwszą z nich jest 28-letnia leworęczna środkowa Monika Naczk, a więc była reprezentantka Polski i zawodniczka z wielosezonowym doświadczeniem w Orlen Ligi. Przed poprzednimi rozgrywkami odeszła z Pałacu Bydgoszcz. Podpisała umowę z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Wtedy okazało się, że siatkarka spodziewa się dziecka. Naczk rozwiązała kontrakt. Teraz wraca na parkiety po przerwie macierzyńskiej.

Rok starsza Isailović to aktualna reprezentantka Serbii. Jeszcze dwa sezony temu występowała w znakomitym niemieckim klubie Scheriner SC, a ostatnio grała w ojczyźnie w Železničarze Lajkovac. W 2007 roku środkowa zdobyła z kadrą wicemistrzostwo Europy.

– Obie zawodniczki na pewno będą dla nas dużym wzmocnieniem. Inaczej nie zdecydowalibyśmy się na ich zatrudnienie – powiedział trener Mirosław Zawieracz.

Przypomninjmy, że wcześniej do naszego zespołu dołączyły: Paulina Biranowska, Barbara Kubieniec, Anna Sołodkowicz, Monika Kutyła i Marcelina Nowak, a także wspomniane wyżej Zaczkowska i Janowicz. Z poprzedniego sezonu zostały: Anna Manikowska, Katarzyna Śmieszek i Magdalena Saad.

Fot. siatka.org


🏐 NAJBLIŻSZY MECZ W STOLICY

🏐 LSK

Wisła - Volley Wrocław
12 października 2019 roku
Arena Ursynów

Archiwa

GALERIA

Wisła – UKS Szóstka 15.12.2018 r.

Najnowsze komentarze

  • tomek o
  • Stanisław Adam... o

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook