• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Dwie wychowanki PTPS Piła w Wiśle Warszawa

  • -

Dwie wychowanki PTPS Piła w Wiśle Warszawa

Obie są przyjmującymi i obie zaczynały poważną przygodę z siatkówką w Pile. Sandra Zaczkowska i Daria Janowicz zostały nowymi zawodniczkami Wisły Warszawa. – Kariera stoi przed nimi otworem – uważa trener naszego zespołu Mirosław Zawieracz.

Zaczkowska ma 19 lat i w ostatnim sezonie występowała w Młodej Lidze w zespole z Piły. Ma 182 centymetry wzrostu. Wielokrotnie była wybierana najlepszą zawodniczką turniejów juniorek.

Janowicz natomiast ma 20 lat i jeszcze w sezonie 2013/2014 grała razem z Zaczkowską w Pile. Przed poprzednimi rozgrywkami odeszła jednak do Budowlanych Toruń. Tam zbierała doświadczenie u boku starszych zawodniczek.

– To są dwie młode siatkarki, które są zdolne i mają potencjał. Na dzisiaj nie będą może pierwszoplanowymi postaciami drużyny, ale cała kariera stoi przed nimi otwarta. Chciały przyjść do naszej drużyny rozwijać się, zrobić krok na przód. My bardzo chętnie z tej decyzji skorzystaliśmy. Już niedługo przy wytężonej pracy i chęciach będą zawodniczkami, które w wydatnym stopniu przyczynią się do sukcesów Wisły – mówi trener Mirosław Zawieracz.

W tym okresie transferowym do Wisły doszło już siedem nowych siatkarek. Wcześniej skład wzmocniły Paulina Biranowska, Barbara Kubieniec, Anna Sołodkowicz, Monika Kutyła i Marcelina Nowak. Nasz klub opuściły natomiast: Daria Pala, Olga Samul, Fatima Piasta, Aleksandra Kruk, Marta Lach, Małgorzata Gogołek, Joanna Pogorzelska i Kinga Baran.

To jednak nie koniec zmian.


🏐 NAJBLIŻSZY MECZ W STOLICY

🏐 LSK

Wisła - Pałac Bydgoszcz
Hala Koło. 19 lutego

GALERIA

Wisła – UKS Szóstka 15.12.2018 r.

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook