• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Elena Nowgorodczenko nadal rozgrywającą Wisły

  • 0
RK1701281482

Elena Nowgorodczenko nadal rozgrywającą Wisły

Tags : 

Wszystko jest już jasne. Ukraińska zawodniczka zostaje w Warszawie. Elena Nowgorodczenko trzeci sezon z rzędu będzie reprezentowała barwy Wisły. 29-letnia rozgrywająca ponownie będzie zatem decydowała o akcjach naszej ekipy z Katarzyną Nadziałek, która będzie występowała w stolicy drugi rok z rzędu. 


Nowgorodczenko trafiła do naszego zespołu w 2015 roku. Jest wychowanką CHIPB-Krug. Jako 20-latka, w 2008 roku przeszła do Chimika Jużne. Z tym zespołem osiągnęła wiele sukcesów. Czterokrotnie wywalczyła mistrzostwo Ukrainy i raz puchar kraju. W ekipie z rodzinnego miasta występowała do 2014 roku. Potem  przeniosła się do Rumunii. Jako zawodniczka CS Ştiinţa Bacău była  w finale pucharu tego kraju.

W dwóch ostatnich sezonach była podstawową siatkarką Wisły. W rozgrywkach 2015/2016 o miejsce w pierwszej szóstce rywalizowała z Anną Manikowską-Wawrzyniak, a w poprzednim z Katarzyną Nadziałek. Teraz będzie tak samo jak w poprzednim cyklu.

– Jestem bardzo zadowolona, że zostaje w Wiśle na kolejny sezon. Celem na najbliższe rozgrywki jest oczywiście awans do Orlen Ligi – powiedziała Ukrainka, która ostatnio z powodzeniem występowała w reprezentacji.

Nowgorodczenko była jedną z dwóch siatkarek zza naszej wschodniej granicy, które stanowiły silny punkt Warszawskich Syren w poprzednim sezonie. Druga z nich, a więc białoruska środkowa Alena Łaziuk odchodzi z Wisły.

Podopieczne nowego duetu trenerskiego: Dominik Stanisławczyk – Jakub Krebok przygotowania rozpoczną 1 sierpnia.


Dodaj komentarz

NAJBLIŻSZY MECZ

Sezon 2017/2018

7 października, Wisła Warszawa – SMS PZPS Szczyrk

GALERIA

Wisła - KSZO IV mecz

Archiwa

Kategorie

Zapisz się do naszego newslettera

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook