• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Fantastyczny początek Wisły w Jarosławiu

  • -

Fantastyczny początek Wisły w Jarosławiu

Pierwsza liga o kolejny krok bliżej! Wisła pokonała w piątek w pierwszym spotkaniu turnieju finałowego II ligi w Jarosławiu KS AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:0 (25:20, 25:18, 25:23). Jeśli w sobotę siatkarki Mirosława Zawieracza wygrają z Bronowianką Kraków, a Chemik II Police wygra z naszym piątkowym przeciwnikiem to awans będzie już pewny!

Nasze zawodniczki dotarły na południowy wschód Polski w czwartek po północy. Niektóre siatkarki miały problemy z różnymi dolegliwościami po podróży. Na szczęście prawie cały piątek pozwolił na powrót do najlepszej dyspozycji.

W pierwszym meczu rywalkami naszego zespołu były zawodniczki KS AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Na początku spotkania Wisła popełniła trochę błędów, ale potem z każdą kolejną akcją było coraz lepiej. W końcówce partii rywalki zbliżyły się jednak nawet na dwa punkty  (21:19). Później dobry atak pokazała Agata Karczmarzewska-Pura, a rywalki wyrzucały piłki na aut. Ostatecznie set został wygrany 25:20.

W drugiej partii było jeszcze lepiej. Podopieczne Mirosława Zawieracza kontrolowały wydarzenia na parkiecie prakycznie od pierwszej akcji. Dobrze spisywała się Aleksandra Kruk. Decydujący punkt na 25:18 zdobyła Karczmarzewska-Pura.

W trzecim secie, zawodniczki KS AZS walczyły ambitnie. Chciały za wszelką cenę wygrać choć jedną odsłonę. Cała partia była bardzo wyrównana i wiele razy na tablicy wyników był remis. Świetną zmianę dała w naszym zespołe Olga Samul. To jej dobra postawa w końcówce dała nam zwycięstwo 3:0. W pewnym momencie było 23:23, ale wtedy atak najpierw zakończyła Kruk, a potem właśnie Samul. Warszawianki wygrały 25:23.

W sobotę nasza drużyna zmierzy się z KS Bronowianką. Krakowianki przegrały w piątek z Chemikiem II Police 1:3. Jeśli Wisła pokona rywala spod Wawelu bez straty seta to praktycznie zapewni sobie awans do pierwszej ligi. Przypieczętuje go ewentualna wygrana policzanek z KS AZS Politechniką Śląską Gliwice.

Wtedy po dwóch dniach nasz zespół i Chemik będą miały po dwa zwycięstwa. Wszystko będzie już jasne.

Wisła – KS AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:0 (25:20, 25:18, 25:23)

Wisła: Saad (libero), Karczmarzewska-Pura, Kruk, Gogołek, Pogorzelska, Baran, Lach – Piasta, Pala, Samul.


🏐 NAJBLIŻSZY MECZ W STOLICY

🏐 LSK

Wisła - Pałac Bydgoszcz
Hala Koło. 19 lutego

GALERIA

Wisła – UKS Szóstka 15.12.2018 r.

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook