Fenomenalna wygrana Wisły i walka w półfinale nadal trwa! (WIDEO)

• -

Po raz pierwszy w historii Warszawskie Syreny zagrały w hali Koło przy ulicy Obozowej i ten debiut okazał się niezwykle udany. Wisła w pięknym stylu pokonała w sobotę KT7 CNC Budowlanych Toruń 3:1 (25:23, 21:25, 25:20, 25:13). To był trzeci mecz w półfinale zaplecza Orlen Ligi. Nasza drużyna w tym momencie przegrywa 1:2. W niedzielę w hali OSiR Bemowo czwarte spotkanie. Początek o godzinie 16.

Wyjątkowo Wisła musiała wystąpić w hali, której kompletnie nie zna. Nasz domowy obiekt, a więc OSiR Bemowo już od wielu miesięcy był zarezerwowany. Hala Koło, w której przed laty z powodzeniem grali koszykarze Polonii przyniosła szczęście.

Od początku to było zupełnie inne widowisko niż dwa z poprzedniego tygodnia. Wtedy w bocznej hali Areny Toruń Warszawskie Syreny nie były w stanie nic zrobić. Przegrały oba spotkania bardzo wyraźnie. Najpierw 0:3, a potem 1:3. Nasze zawodniczki zapowiadały, że muszą wrócić do swojej normalnej gry i wtedy będzie dobrze.

W sezonie zasadniczym podopieczne Mirosława Zawieracza pokonały bowiem torunianki dwukrotnie po 3:1.

Pierwszy set w sobotę był bardzo ciekawy i wyrównany. W końcówce przewagę osiągnęły przyjezdne. Po atakach Marty Łukaszewskiej Budowlane wygrywały 20:16. Nasza drużyna kapitalnie zareagowała. Świetnie zagrały Monika Kutyła, Monika Naczk i Ivana Isailović. Po zbiciu tej ostatniej był remis 22:22. Potem sprawy w swoje ręce wzięła kapitan. Barbara Włodarczyk w piękny sposób zakończyła dwie akcje z rzędu i Wisła miała dwie piłki setowe. Pierwszą rywalki obroniły, ale przy drugiej Ewelina Ryznar pomyliła się na zagrywce.

Kapitalnie w defensywnie grała nasza libero Magdalena Saad. Świetnie pomagała jej Elena Nowgorodczenko, która też znakomicie rozgrywała. To był zupełnie inna zawodniczka niż przed tygodniem w Toruniu. Zdecydowanie lepiej funkcjonował także blok. W poprzednich dwóch meczach nasze siatkarki miały problem z timingiem.

W drugiej partii goście zaprezentowali się dużo lepiej. Dobrze atakowała Łukaszewska i rywalki praktycznie od połowy seta już do samego końca utrzymywały bezpieczną przewagę. Wygrały 25:21.

Trzecia odsłona była najbardziej emocjonująca. Do wyniku 18:18 aż dziewięciokrotnie na tablicy wyników był remis. Potem nasze zawodniczki zaprezentowały koncert gry. Znowu genialnie atakowała Włodarczyk, a ważne punkty zdobywała także Justyna Sachmacińska. Od stanu 20:19, Warszawskie Syreny wygrały pięć z sześciu akcji. Piłkę setową nasz zespół zdobył po błędzie Łukaszewskiej.

Najlepsza w wykonaniu Wisły była czwarta partia. Gospodynie prowadziły 8:4, 12:8, 15:9. Wtedy torunianki zdobyły trzy punkty, ale to był koniec ich zrywu. Kapitalnie serwowała Nowgorodczenko i warszawianki po kilku minutach wygrywały już 24:12. To oznaczało nie tylko dziewięć punktów z rzędu, ale także dwanaście piłek meczowych. Udało się wykorzystać drugą, zrobiła to Monika Naczk atakiem z środka.

– W pierwszym i drugim meczu w Toruniu popełniałyśmy dużo błędów. Teraz je wyeliminowałyśmy i zagrałyśmy tak, jak potrafimy. Jestem bardzo zadowolona z tego, co pokazałyśmy w tym starciu. Oczywiście spodziewamy się kolejnego trudnego spotkania w niedzielę. Zdajemy sobie sprawę, że musimy zagrać jeszcze lepiej, bo Budowlani to niezwykle wymagający rywal. Mam nadzieję, że doprowadzimy do piątego meczu na parkiecie gości – powiedziała najlepsza zawodniczka tego spotkania Ivana Isailović.

Wisła Warszawa – KT7 CNC Budowlani Toruń 3:1  (25:23, 21:25, 25:20, 25:13)

Wisła: Isailović, Sachmacińska, Kutyła, Naczk, Nowgorodczenko, Włodarczyk, Saad (libero) – Nowak.

Budowlani: Łukaszewska, Wilczyńska, Jaroszewicz, Filipowicz, Gierak, Ryznar, Bąkowska (libero), Siwka (libero) – Lewandowska, Gutkowska, Wiśniewska, Wyrwa, Stachowicz.

W NIEDZIELĘ O GODZINIE 16 CZWARTE SPOTKANIE. TYM RAZEM W HALI OSIR BEMOWO. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!