• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Fundacja Wisła Warszawa – historia

  • 1

Fundacja Wisła Warszawa – historia

LogoWisaJPGFundacja Wisła Warszawa (dawniej Sportowa Akademia) powstała we wrześniu 2006 roku. W pierwszym roku działalności w Akademii zajęcia prowadzone były w dwóch kategoriach wiekowych, chłopcy urodzeni w 1997 i 1998 roku. Pierwszymi Trenerami chłopców byli Henryk Apostel i Władysław Żmuda. Następnie do Akademii dołączyli Trenerzy Konrad Dousa, Grzegorz Faberski, Izabela Obłękowska, Marek Plichta i Andrzej Sikorski.

W roku 2007 zorganizowano nabór dla chłopców urodzonych w latach 1999-2000. Od początku istnienia Sportowa Akademia stworzyła projekt utworzenia Ośrodka Szkoleniowego Piłki Nożnej. Chcąc pozyskać tereny na jego budowę prowadzi rozmowy z Władzami kilku dzielnic w Warszawie. W chwili obecnej jednak nie otrzymała żadnej pozytywnej odpowiedzi. W wyniku takiej sytuacji zajęcia szkoleniowe Sportowej Akademii odbywają się na wynajętych obiektach na terenie Dzielnicy Warszawa – Bemowo. Po 2,5 letnim doświadczeniu w prowadzeniu szkolenia dzieci i młodzieży Sportowa Akademia nie prowadzi naborów do roczników młodszych niż chłopcy urodzeni w latach 1997 i 1998. Od września 2013 r. rozpoczęliśmy współpracę z katolickim gimnazjum z internatem. Jest to szkoła przeznaczona dla lepiej uczących się chłopców. Część chłopców jest w szkole sportowej (na ul. Lindego). Obecnie współpracujemy z katolickim gimnazjum Popiełuszko na warszawskich Bielanach przy ulicy Dewajtis 3 wraz z internatem, do którego uczęszczają nasi zawodnicy.

W Wiśle Warszawa cele szkoleniowe jak również dobre zachowanie i wyniki w nauce stawiane są na równi. Od naszych podopiecznych podczas zawodów czy wyjazdów szkoleniowych wymaga się odpowiedniego zachowania, czystego i schludnego wyglądu oraz noszenia sprzętu klubowego, który otrzymują bezpłatnie. Od początku stawialiśmy na dobrych trenerów, dobre warunki treningoporawe (zima sztuczna trawa) i dużo konfrontacji międzynarodowych. Przyniosło to efekty, bo z niewielkiej grupy chłopców, która do nas trafiła, czterech chłopców grało w rocznikach 1997, a dwóch – w 1998.  

Od września 2006 roku chłopcy z Wisły Warszawa rozegrali łącznie 52 spotkania (mecze) międzypaństwowe z takimi drużynami jak: F.C. Sevilla (Hiszpania), C.A. Rivadavia (Argentyna), Soka (Kenia), Lisbona (Portugalia), Academia Emiretenese (Venezuela), S.V.Stutgart (Niemcy), FC Toulouse (Francja), LEEDS United (Anglia), FK Vencpilis (Łotwa) , FK Klaipeda (Litwa), Karpaty Lwów (Ukraina) SC Bastia, AS Monaco, FC Nantes, MTK Budapeszt.

W sezonie 2009-2010 w wynikach uzyskanych na boisku powinniśmy być w dwójce najlepszych drużyn na Mazowszu, ponieważ swoja grupę wygraliśmy i powinniśmy grać o mistrza Mazowsza, wyprzedzając KP Legia Warszawa, ale w wyniku błędnego zgłoszenia zawodnika (chłopca) MZPN zagroził nam, że jeżeli będzie brał udział w rozgrywkach, będziemy otrzymywać  walkowery. Nie chcąc, by dziecko spędziło pół sezonu na trybunach, mecze były kwalifikowane jako walkowery. Dzięki walkowerom KP Legia Warszawa grała z Polonią Warszawa o mistrza Mazowsza.

W sezonie 2012-2013 ponownie wygraliśmy swoją grupę, tym razem zajmując pierwsze miejsce przez Polonią Warszawa. W wyniku otrzymanego walkoweru za niestawienie się trzech naszych chłopców na konsultacje kadry Mazowsza (pomimo niepowiadomienia klubu), MKS Polonia zrównała się z nami punktami, a ponieważ bezpośredni pojedynek był w rundzie jesiennej 3:1 dla Polonii, a w rundzie wiosennej 3:1 dla Wisły Warszawa, MZP zarządził dodatkowy mecz o pierwsze miejsce. Widząc nasze odwołanie od walkoweru do PZPN, zawiesił ten mecz i do dziś jest nierozstrzygnięty.

Fundacja brała udział tylko w trzech sezonach, obecnie jest to czwarty cykl rozgrywkowy, gdyż wcześniej była nastawiona na szkolenie i dużo wyjazdów zagranicznych. W każdym z tych sezonów, gdyby nie dziwne werdykty, bylibyśmy dwukrotnie wicemistrzami Mazowsza, a być może mistrzami. Nieformalnie dwukrotnie zdobyliśmy wicemistrzostwo Mazowsza, wywalczone na boisku, bez możliwości grania o mistrza.

W sezonie 2014/2015 nasza drużyna występowała w lidze okręgowej (grupa Ciechanów-Ostrołęka) pod nazwą KS CK Troszyn. Po pierwszej rundzie podopieczni trenera Edwarda Klejdinsta zajmowali drugie miejsce. Zanotowali dziesięć zwycięstw, dwa remisy i trzy porażki. Wiosną zespół nie będzie już występował. Na razie proces szkolenia młodzieży został wstrzymany. Plany dotyczące tego zagadnienia będą jednak wznowione w bliskiej przyszłości.


1 Comment

Hosting Italia

Lipiec 16, 2016at 12:27 am

Wisla atrakcyjna jest nie tylko w lecie, choc dzis dla wiekszosci mieszkancow i turystow jest atrakcja sezonowa. Fundacja Do Dziela! kontynuuje cykl premierowych projekcji i spotkan na temat relacji czlowieka, miasta i rzeki.

Dodaj komentarz

NAJBLIŻSZY MECZ

koniec sezonu 2016/2017

zapraszamy na kolejne mecze jesienią

Tabela I ligi siatkówki kobiet

1. Wisła 57
2. Proxima 44
3. Joker 41
4. Solna 36
5. KŚ AZS 28
6. SMS PZPS 27
7. AZS KU 24
8. MKS Kalisz 23
9. Nike 21
10. Karpaty 17
11. NOSiR 12

 

 


GALERIA

Wisła - KSZO IV mecz

Archiwa

Kategorie

Zapisz się do naszego newslettera

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook