Horror na Bemowie z happy-endem dla Wisły Warszawa!

• -

Przed tygodniem Wisła wygrała w Policach 3:0, ale teraz musiała walczyć ponad godzinę dłużej, aby ponownie zwyciężyć z zespołem PSPS Police. Warszawskie Syreny po ponad 150 minutach pokonały rywalki 3:2 (34:36, 25:14, 25:21, 20:25, 15:12). Ten sukces oznacza, że nasza drużyna w następny weekend w Toruniu rozpocznie rywalizację w najlepszej czwórce. Najlepszą siatkarką spotkania została uznana libero Magdalena Saad.

Nie od dziś wiadomo, że faza play-off rządzi się zupełnie innymi prawami niż sezon zasadniczy. W nim Wisła dwukrotnie przegrała z policzankami. Ostatnią porażkę nasze zawodniczki zanotowały dwa tygodnie przed pierwszym starciem w decydującej części rozgrywek.

W poprzednią sobotę Warszawskie Syreny pokazały, że mecze w rundzie zasadniczej nie miały znaczenia. Po wygranej 3:0 wiadomo było, że naszemu zespołowi potrzebne jest jedno zwycięstwo, aby awansować do półfinału.

Spotkanie w hali OSiR Bemowo było niesamowite. Takiego meczu jeszcze w tym sezonie nie było. Można zaryzykować stwierdzenie, że w niespełna dwuletniej historii Wisły to było najbardziej pasjonujące widowisko.

Nie tylko całe spotkanie, ale także pierwsza partia przejdzie do historii naszego klubu. Skończyła się ona wynikiem 36:34 dla gości. Oba zespoły nie wykorzystały łącznie kilkunastu piłek setowych. Ostatecznie po ponad 45 minutach minimalnie lepsze były przyjezdne.

Od początku drugiej odsłony widać było, że nasze siatkarki kompletnie nie przejęły się przegraną kilka minut wcześniej. Konsekwentnie powiększały przewagę i wygrały 25:14. Równie pewnie gra Wisły wyglądała w kolejnym secie. Prowadzenie Warszawskich Syren oprócz kilku pierwszych minut, ani razu nie było zagrożone. Ostatecznie gospodynie zwyciężyły 25:21. W obronie fenomenalnie spisywała się Magdalena Saad. Ważne punkty zdobywała Monika Kutyła. Z środka dobrze atakowały Ivana Isailović i Monika Naczk.

W tym momencie meczu jasne było, że gospodynie potrzebują tylko jednej wygranej partii, aby znaleźć się w najlepszej czwórce tego sezonu pierwszej ligi.

Ta świadomość nie najlepiej podziałała na Wisłę. Rywalki, które nie miały już nic do stracenia znacznie podniosły poziom gry. W tym secie oba zespoły prezentowały niesamowite zaangażowanie i postawę w obronie. Takich akcji jak w tej partii nie było w całym meczu. Praktycznie nie do zatrzymania była ich atakująca Agnieszka Kazaniecka. Policzanki grały dobrze i doprowadziły do tie-breaka. A ten był epicki.

Prowadzenie zmieniało się wiele razy. Lepiej ostateczną rozgrywkę rozpoczęły podopieczne Mariusza Bujka, ale nasze zawodniczki dobrze odpowiedziały. W pewnym momencie Wisła wygrywała 12:9 i wydawało się, że Warszawskie Syreny wszystko mają pod kontrolą. Nic z tego. Rywalki się nie poddały. Ładnie atakowała Ewa Kwiatkowska. Po chwili był remis 12:12.

Ostatnie akcje to był jednak popis gospodyń. Przy piłce meczowej pomyliła Kazaniecka nie trafiła w parkiet. Warto zauważyć kolejną dobrą zmianę Anny Sołodkowicz. Wracająca do formy po długiej kontuzji przyjmująca w ważnych chwilach grała naprawdę dobrze.

W półfinale przeciwniczkami Wisły będą siatkarki Budowlanych, które 2:0 pokonały Sokołów SA Nike Węgrów. Pierwsze dwa mecze 16 i 17 kwietnia w Toruniu.

Wisła Warszawa – PSPS Chemikiem Police 3:2 (34:36, 25:14, 25:21, 20:25, 15:12)

Wisła: Nowak, Nowgorodczenko, Saad (libero), Isailović, Włodarczyk, Sachmacińska, Naczk – Kutyła, Manikowska-Wawrzyniak, Sołodkowicz.

PSPS Chemik:  Łukasiewicz, Jasińska, Kwiatkowska, Soter, Kazaniecka, Wellna, Nickowska (libero) – Grobys, Boguszewska, Widera, Oktaba, Kluza.