• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Inny wynik niż łatwe zwycięstwo będzie niespodzianką  

  • -

Inny wynik niż łatwe zwycięstwo będzie niespodzianką  

 

Po niezbyt udanym występie w noworocznym turnieju Volley Cup w Katowicach wracamy do ligowej rzeczywistości. Przed nami 11. kolejka. W sobotę 10 stycznia godzinie 16 w hali OSiR Bemowo przy ulicy Obrońców Tobruku 40 Wisła zagra z ostatnim w tabeli zespołem GLKS Nadarzyn. Wstęp jest oczywiście  wolny!

W pierwszej rundzie rozgrywek podopieczne Mirosława Zawieracza pewnie wygrały na parkiecie rywala 3:0. Tylko w drugim secie trwała w miarę wyrównana walka. Wisła w tej odsłonie była lepsza w stosunku 26:24. Pierwsza i trzecia partia to łatwe wygrane 25:18 i 25:17.

Siatkarki GLKS w tym sezonie odniosły tylko jedno zwycięstwo i są ostatnie w tabeli grupy 3 drugiej ligi. W poprzedniej kolejce, 15 grudnia pokonały jednak na wyjeździe ŁKS II SMS MG13 Łódź 3:2. Wcześniej z tym przeciwnikiem ostro walczyły także na własnym boisku, gdzie przegrały… 2:3.

Wisła natomiast ma na koncie same zwycięstwa. W ostatniej przed świętami kolejce warszawianki po pięciosetowym boju pokonały na Bemowie Mazovię 3:2.

Po Nowym Roku do naszego zespołu dołączyła nowa rozgrywająca Kinga Baran. Miało ona już okazję zaprezentować się podczas weekendowego turnieju w Katowicach. Tam jednak Wisła wygrała tylko jedno z trzech spotkań. To nie podłamało stołecznej ekipy.

– Nastroje są dobre. Mamy jeszcze sporo treningów do meczu z drużyną z Nadarzyna. We wtorek rano miałyśmy ciężkie zajęcia na siłowni. W tym tygodniu czekają nas treningi, na których będziemy ćwiczyć blok, przyjęcie. Jest zatem jeszcze sporo czasu, aby popracować nad błędami. Po turnieju każda z nas musi przeanalizować swoje błędy i wyeliminować je, ćwicząc i dając z siebie 100 procent na treningach. Jeśli każda z nas da z siebie jak najwięcej i włoży dużo pracy, to później zaowocuje to na meczu. Myślę, że jeśli zagramy swoją siatkówkę to nie powinno być innego rezultatu jak wygrany mecz. Przed nami sporo pracy do baraży o I ligę, ale jesteśmy ambitnym zespołem, który gra coraz lepiej. Jeśli wychodzimy na boisko skoncentrowane i w bojowym nastawieniu to nikt nie jest w stanie nas zatrzymać. Mam nadzieję, że tak będzie i w sobotnim spotkaniu – powiedziała nam środkowa Wisła Katarzyna Śmieszek.

Zapraszamy na mecz!


GALERIA

Wisła – UKS Szóstka 15.12.2018 r.

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook