Jaka cała runda zasadnicza, taki też ostatni mecz

• -

Wisła Warszawa udowodniła w Nowym Dworze Mazowieckim, że jest zespołem który poważnie myśli o awansie do Orlen Ligi. Zawodniczki trenera Mirosława Zawieracza pokonały miejscowy NOSiR 3:0 (14, 16, 20). MVP spotkania została Marta Wellna.

Ostrzegaliśmy przed tym meczem nasze siatkarki, żeby pod żadnym pozorem nie zlekceważyły sobotniego rywala i patrząc na to jak wyglądał ten mecz, można mieć wrażenie, że warszawskie Syreny wzięły sobie te słowa do serca. Zawodniczki prowadzone przez trenera Mirosława Zawieracza zaczęły bardzo skoncentrowane i już po chwili prowadziły 7:2, a po kolejnych kilku minutach 11:3 i 15:5. Świetnie w drużynie z Warszawy spisywała się Alena Laziuk. Potem nasze siatkarki troszkę zwolniły tempo i może dobrze, bo w przeciwnym wypadku NOSiR miałby problemy, żeby zdobyć więcej niż 10 punktów. Ostatecznie skończyło się i tak wręcz deklasacją rywala, bo Wisła wygrała 25:14. Poza Aleną Laziuk (4 punkty) świetną partię w naszym zespole rozegrały też Monika Gorzewska (4 punkty) i Karolina Ciaszkiewicz-Lach (3 punkty, świetna gra w przyjęciu i 60% skuteczność w ataku). W drużynie z Nowego Dworu Mazowieckiego robiła co mogła była nasza zawodniczka, Anna Sołodkowicz. Jednak kapitalna gra Wisły w bloku (po 2 zapisały na swoim koncie Laziuk i Gorzewska) sprawiła, że z 14 piłek przyjmująca NOSiR skończyła tylko 5 (29% skuteczności w ataku).

Druga partia można powiedzieć, że była prawie kopią pierwszej. Tylko, że różnica punktów między obiema drużynami nie była już tak duża. Wisła prowadziła 4:1, 7:4, 13:8 i 18:12. Od początku tego seta świetnie spisywała się Marta Wellna, którą ciężko było zatrzymać nie tylko w ataku (57% skuteczności w całej partii), ale także i w polu zagrywki (zdobyła 2 asy w secie). Potem jednak kolejne 3 punkty zdobyły zawodniczki trenera Bartosza Kujawskiego (2-Mariola Chuda, 1-Anna Sołodkowicz) i nadzieje w Nowym Dworze Mazowieckim odżyły. Jednak na krótko, bo po kolejnych 6 akcjach punkty zdobywały nasze siatkarki. Świetną końcówkę zagrała Karolina Ciaszkiewicz-Lach, która też zakończyła tę partię skutecznym atakiem. Skończyło się 25:16. A nasza kapitan była najlepszą zawodniczką na parkiecie (5 punktów i ponad 60 % skuteczności w ataku).

Ostatni set był już dużo bardziej wyrównany, choć zaczął się on niespodziewanie od prowadzenia NOSiR 4:2. Potem jednak 5 kolejnych akcji wygrała Wisła. Na przemian to Alena Laziuk skutecznie atakowała, a to Joanna Sobczak punktowała z zagrywki. Do końca seta Wisła utrzymała już przewagę ostatecznie wygrywając 25:20. Kapitalną partię rozegrały wspomniane wcześniej Laziuk i Sobczak. Obie atakowały ze skutecznością 50%, Białorusinka zdobyła 6 punktów, a Polka jeden mniej.

Można bez żadnych wątpliwości podsumować ten mecz zdaniem: jaka cała runda zasadnicza, taki też ostatni mecz. MVP spotkania została wybrana Marta Wellna (11 punktów). Kapitalny k0lejny mecz zagrały również Alena Laziuk i Karolina Ciaszkiewicz-Lach. W przyjęciu, jak zawsze, fenomenalnie zaprezentowała się Magdalena Saad (70% przyjęcia pozytywnego i perfekcyjnego).

Kolejne spotkanie nasza drużyna rozegra 4 marca (godzina 18:00). Będzie to wyjazdowy mecz 1. rundy fazy play-off. Rywalem Wisły będzie Sokołów SA Nike Węgrów.