• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Jakub Krebok: czujemy niedosyt, bo mogliśmy wygrać

  • -

Jakub Krebok: czujemy niedosyt, bo mogliśmy wygrać

To był kolejny bardzo dobry test. Wisła nie przestraszyła się DevelopResu SkyRes Rzeszów w walce o ćwierćfinał rozgrywek o Puchar Polski. W środę w hali OSiR Bemowo nasze zawodniczki uległy brązowym medalistkom kraju 1:3. Warszawianki pokazały, że mogą walczyć z najlepszymi.


– Zagraliśmy dobre spotkanie. Bardzo dobrze wyglądała współpraca na linii blok-obrona. Dzięki temu, wyblokowaliśmy bardzo dużo ataków. Być może w obronie było trochę za dużo nerwowości w ruchach, bo mogliśmy obronić jeszcze więcej piłek. Za to w kontrataku byliśmy lepsi niż przeciwnicy – komentuje drugi trener Wisły Jakub Krebok.

– Nie zdołaliśmy bardziej powalczyć przez własne błędy, w szczególności w zagrywce. W trzecim secie, który był kluczowy, zrobiliśmy ich aż 8 i podaliśmy przeciwnikowi zwycięstwo na tacy. Na pewno DevelopRes nie zaskoczył nas niczym, co zresztą widać po skuteczności ich ataku. Potrafiliśmy zatrzymać ich liderki, a więc Adelę Helić i Helene Rousseaux.

– W tym dniu na pewno zagrywka przeciwnika była inna niż w 1.lidze. Zespół z Rzeszowa może nie ryzykował bardzo, ale potrafił zagrywać piłkę bardzo precyzyjnie w okolice linii bocznych i końcowej. Spodziewaliśmy się takiego spotkania. Mieliśmy wyjść na boisko, cieszyć się grą i walczyć. Uważam, że tak było, a z przebiegu spotkania zespół ma duży niedosyt, bo po prostu mogliśmy go wygrać! Przeciwnik miał duże problemy a my niestety nie potrafiliśmy tego wykorzystać.

– Na plus na pewno jest to, że po raz kolejny pokazaliśmy sobie, że możemy walczyć na równi z zespołem z LSK. Musimy dalej ciężko pracować, bo przed nami ostatni miesiąc rundy zasadniczej, a już w marcu zaczynają się play-offy, czyli najważniejszy okres sezonu – dodaje Jakub Krebok.

W SOBOTĘ O GODZ. 17 WISŁA PODEJMIE UNI OPOLE. ZAPRASZAMY!


NAJBLIŻSZY MECZ W STOLICY

Pierwsza liga, 22. kolejka

Wisła - Radomka Radom

środa, 28 lutego, godz. 20, Hala OSiR Bemowo, ul. Obrońców Tobruku 40.

>>>Bilet normalny 8 zł, a ulgowy 4 zł, Dzieci do lat 14 oraz emeryci i renciści, a także niepełnosprawni oraz członkowie Klubu Kibica – wstęp wolny.

TABELA PO 21. KOLEJCE

miejsce drużyna mecze punkty
1 Wisła 21 56
2 MKS Kalisz 21 54
3 Radomka 21 44
4 Solna 21 43
5 Energetyk 21 32
6 Joker 21 30
7 Azoty 21 29
8 Joker 20 27
9 SMS 21 23
10 Karpaty 21 19
11 Uni 20 14
12 AZS AWF 21 4

GALERIA

Wisła Warszawa – 7R Solna Wieliczka

Archiwa

Kategorie

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook