• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Jakub Krebok: czujemy niedosyt, bo mogliśmy wygrać

  • -

Jakub Krebok: czujemy niedosyt, bo mogliśmy wygrać

To był kolejny bardzo dobry test. Wisła nie przestraszyła się DevelopResu SkyRes Rzeszów w walce o ćwierćfinał rozgrywek o Puchar Polski. W środę w hali OSiR Bemowo nasze zawodniczki uległy brązowym medalistkom kraju 1:3. Warszawianki pokazały, że mogą walczyć z najlepszymi.


– Zagraliśmy dobre spotkanie. Bardzo dobrze wyglądała współpraca na linii blok-obrona. Dzięki temu, wyblokowaliśmy bardzo dużo ataków. Być może w obronie było trochę za dużo nerwowości w ruchach, bo mogliśmy obronić jeszcze więcej piłek. Za to w kontrataku byliśmy lepsi niż przeciwnicy – komentuje drugi trener Wisły Jakub Krebok.

– Nie zdołaliśmy bardziej powalczyć przez własne błędy, w szczególności w zagrywce. W trzecim secie, który był kluczowy, zrobiliśmy ich aż 8 i podaliśmy przeciwnikowi zwycięstwo na tacy. Na pewno DevelopRes nie zaskoczył nas niczym, co zresztą widać po skuteczności ich ataku. Potrafiliśmy zatrzymać ich liderki, a więc Adelę Helić i Helene Rousseaux.

– W tym dniu na pewno zagrywka przeciwnika była inna niż w 1.lidze. Zespół z Rzeszowa może nie ryzykował bardzo, ale potrafił zagrywać piłkę bardzo precyzyjnie w okolice linii bocznych i końcowej. Spodziewaliśmy się takiego spotkania. Mieliśmy wyjść na boisko, cieszyć się grą i walczyć. Uważam, że tak było, a z przebiegu spotkania zespół ma duży niedosyt, bo po prostu mogliśmy go wygrać! Przeciwnik miał duże problemy a my niestety nie potrafiliśmy tego wykorzystać.

– Na plus na pewno jest to, że po raz kolejny pokazaliśmy sobie, że możemy walczyć na równi z zespołem z LSK. Musimy dalej ciężko pracować, bo przed nami ostatni miesiąc rundy zasadniczej, a już w marcu zaczynają się play-offy, czyli najważniejszy okres sezonu – dodaje Jakub Krebok.

W SOBOTĘ O GODZ. 17 WISŁA PODEJMIE UNI OPOLE. ZAPRASZAMY!


🏐 NAJBLIŻSZY MECZ W STOLICY

🏐Pierwsza liga

29 września 2018 roku

Wisła - BlueSoft Mazovia Warszawa

🏐TABELA PIERWSZEJ LIGI

GALERIA

Wisła - Enea Energetyk

Archiwa

Kategorie

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook