• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Jakub Krebok: Radomka to niewygodny przeciwnik

  • -

Jakub Krebok: Radomka to niewygodny przeciwnik

W grudniu pierwsza liga mocno przyśpiesza. Dopiero co emocjonowaliśmy się dobrym, sobotnim występem Wisły przed własną widownią, a teraz czas na starcie w Radomiu. W środę o godzinie 17 Bemowskie Syreny zmierzą się z trzecim obecnie zespołem tabeli, a więc E.Leclerc Radomką. Nasza ekipa powalczy o szóstą z rzędu wygraną w tym sezonie.


Zbudowana w sierpniu praktycznie od nowa Radomka, we wrześniu była w stolicy na turnieju. Wtedy podopieczne Jacka Skroka pierwszego dnia zmagań pokonały Wisłę 3:0, a potem pewnie wygrały całą imprezę.

– Nie sądzę, aby tamto spotkanie miało teraz jakiekolwiek znaczenie – mówi drugi trener naszego zespołu Jakub Krebok.

Wtedy ekipa z Radomia była kompletnie nieznana. Teraz pokazała, że umie zwyciężać także w lidze. Ma zaledwie jedną wygraną mniej niż Wisła.

– Na pewno nasz zespół będzie bardziej skoncentrowany na ten mecz, ponieważ przegraliśmy z najbliższym rywalem w okresie przygotowawczym. Jestem jednak przekonany, że tamta porażka nie będzie miała wpływu na sferę mentalną. Przeciwniczki nie będą miały przewagi psychologicznej. Pamiętajmy, że wtedy to był jeden z pierwszych naszych wspólnych meczów i wiele rzeczy nie wychodziło tak, jakbyśmy sobie tego życzyli.

– Na pewno mocnym punktem Radomki jest atakująca Majka Szczepańska. Zdobywa najwięcej punktów w ataku i dysponuje skuteczną zagrywką z wyskoku. Po kontuzji wraca przyjmująca Gabriela Borawska. Trzeba uważać także na środkowe, które skutecznie atakują, a także zdobywają dosyć dużo punktów blokiem

– Bez wątpienia Radomka jest niewygodnym przeciwnikiem, a zajmowane przez nią miejsce w tabeli jest zasłużone – dodaje Jakub Krebok.


NAJBLIŻSZY MECZ W STOLICY

Pierwsza liga, 20. kolejka

Wisła - Radomka Radom

środa, 28 lutego, godz. 19, Hala OSiR Bemowo, ul. Obrońców Tobruku 40.

>>>Bilet normalny 8 zł, a ulgowy 4 zł, Dzieci do lat 14 oraz emeryci i renciści, a także członkowie Klubu Kibica – wstęp wolny.

TABELA PO 20. KOLEJCE

miejsce drużyna mecze punkty
1 Wisła 20 54
2 MKS Kalisz 19 48
3 Radomka 19 38
4 Solna 19 37
5 Energetyk 19 31
6 Azoty 19 27
7 Joker 19 26
8 KŚ AZS 19 24
9 SMS 19 23
10 Karpaty 19 19
11 Uni 19 14
12 AZS AWF 20 4

GALERIA

Wisła Warszawa – 7R Solna Wieliczka

Archiwa

Kategorie

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook