• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Jowita Jaroszewicz nowym kapitanem Wisły Warszawa

  • -

Jowita Jaroszewicz nowym kapitanem Wisły Warszawa

Doświadczona środkowa w sezonie 2018/2019 będzie kapitanem Bemowskich Syren. Jowita Jaroszewicz to czwarta zawodniczka w historii naszego klubu siatkarskiego, która będzie pełniła tę funkcję. 31-letnia siatkarka w poprzednim sezonie występowała w Proximie Kraków w Lidze Siatkówki Kobiet. Teraz jest jedną z nowych reprezentantek stołecznego zespołu.


Wiadomo, że rola kapitana w każdej drużynie sportowej jest niezwykle istotna. Taka osoba jest często pomostem między pozostałymi członkami zespołu a trenerem i władzami klubu.

– Zawodniczki w zdecydowanej większości wybrały Jowitę. Sztab szkoleniowy i kierownictwo klubu w pełni zgodziły się z ich decyzją – mówi trener Piotr Hilko.

– To, że zostałam kapitanem było dla mnie miłym zaskoczeniem. Cieszę się, że zespół obdarzył mnie swego rodzaju zaufaniem, aczkolwiek nie wiem, czy wiedzą na co się piszą. W tej roli występować będę pierwszy raz – uśmiecha się Jaroszewicz.

– W każdym razie, na pewno postaram się być osobą, do której można się zwrócić z każdym problemem, ale też dobrym łącznikiem między dziewczynami, a sztabem szkoleniowym. Wiem też, że dziewczyny będą mi w tym pomagać, a zasada „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” będzie u nas doskonale funkcjonować. Już teraz tworzymy zgrany kolektyw, a z biegiem czasu będzie się on tylko umacniać – nie ma wątpliwości środkowa.

W sezonie 2014/2015 kapitanem Wisły była Daria Pala. W następnych rozgrywkach opaska należała do Barbary Włodarczyk. W sezonach 2016/2017 oraz 2017/2018 tę funkcję pełniła Karolina Ciaszkiewicz-Lach.


🏐 NAJBLIŻSZY MECZ W STOLICY

Harmonogram turnieju:

20 września 2018 roku (czwartek)

godz. 19.30, Wisła Warszawa – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki

21 września 2018 roku (piątek)

godz. 11, Priburzje Brześć (Białoruś) – KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice

godz. 17, Wisła Warszawa – Priburzje Brześć

godz. 19.30, KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice – NOSiR Nowy Dwór Maz.

22 września 2018 roku (sobota)

godz. 11, Priburzje Brześć – NOSiR Nowy Dwór Maz.

godz. 13.30, Wisła Warszawa – KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice
Partnerem turnieju jest Miasto Stołeczne Warszawa

🏐Pierwsza liga

29 września 2018 roku

Wisła - BlueSoft Mazovia Warszawa

🏐TABELA PIERWSZEJ LIGI

GALERIA

Wisła - Enea Energetyk

Archiwa

Kategorie

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook