• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Jurczyk: chcemy postawić kropkę nad i, ale nie będzie to łatwe

  • -

Jurczyk: chcemy postawić kropkę nad i, ale nie będzie to łatwe

Sobotnie spotkanie w Gliwicach może być ostatnim dla Wisły w pierwszej rundzie play-off. W rywalizacji do trzech zwycięstw podopieczne duetu Stanisławczyk-Krebok prowadzą z KŚ AZS Politechniki Śląskiej 2:0. – Mobilizujemy się na każdy mecz, ale ta faza rządzi się swoimi prawami – przestrzega nasza środkowa Magdalena Jurczyk.


– Spodziewałam się niełatwych spotkań w Warszawie i tak też było. To, że nasze rywalki zajęły ósmą pozycję w sezonie zasadniczym, nie znaczy, że stoją na straconej pozycji. Play-offy rządzą się swoimi prawami. Tutaj wszystko może się wydarzyć. Przykładem tego są wyniki naszych innych ligowych rywalek. Drużyny niżej notowane wygrywają z teoretycznie lepszymi zespołami. Wychodząc na boisko nie ma znaczenia, które ma się miejsce w tabeli. Trzeba udowodnić wyższość na parkiecie.

– Staramy się mobilizować na każdy mecz. Bez względu na to czy gramy z drużyną, z która w rundzie zasadniczej wygrałyśmy gładko czy też nie – twierdzi Jurczyk.

– Moim zdaniem drugiego dnia nasze rywalki zagrały lepiej. Co nie oznacza, że my zagrałyśmy gorzej. Nasz cel był jasny – zwyciężyć. Pokazałyśmy, że jesteśmy lepszą drużyną. Wynik to odzwierciedlił. Teraz musimy postawić” kropkę nad i”. Na pewno nie będzie to łatwe.

– Potrzebujemy teraz trochę odpoczynku. Mecze w ostatnich dniach były wymagające, ale byłyśmy na to przygotowane. Czy się cieszę, że teraz mamy kilka dni spokojnych treningów? Trudne pytanie. Lubię to, co robię. Dla mnie to sama przyjemność.

Podczas sobotniego spotkania Dominik Stanisławczyk całe trzy sety grał jednym składem. Działo się tak, mimo pewnego prowadzenia.

– To czy trener robi zmiany to jest tylko i wyłącznie jego decyzja. Nie jestem osoba, która może oceniać, czy to była dobra decyzja czy nie. Ja jestem od tego, że jak otrzymam szansę gry, to staram się ją wykorzystać i jak najbardziej pomóc drużynie.

Wszystko wskazuje na to, że Wisła zakończy rywalizację w tej parze już w sobotę. Jurczyk jednak przestrzega.

– Zagrożenie, że tak się nie stanie, jest zawsze. Naszym zadaniem jest do tego nie dopuścić.


🏐 NAJBLIŻSZY MECZ W STOLICY

🏐Pierwsza liga

Wisła - ?

Jesień 2018

🏐TABELA SEZONU ZASADNICZEGO

miejsce drużyna mecze punkty
1 Wisła 22 59
2 MKS Kalisz 22 54
3 Solna 22 46
4 Radomka 22 44
5 Energetyk 22 33
6 Joker 22 32
7 Azoty 22 31
8 KŚ AZS 22 31
9 SMS 22 23
10 Karpaty 22 19
11 Uni 22 17
12 AZS AWF 22 4

GALERIA

Wisła - Enea Energetyk

Archiwa

Kategorie

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook