• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Kluczowe spotkanie na zakończenie sezonu zasadniczego

  • -

Kluczowe spotkanie na zakończenie sezonu zasadniczego

Sytuacja w tabeli pierwszej ligi jest pasjonująca. Takich emocji przed ostatnią kolejką nie było od lat. Nadal nie wiadomo, kto okaże się najlepszy po 22 seriach spotkań. W środę o godzinie 20 lider, a więc Wisła zmierzy się z trzecią E.Leclerc Radomką. Bemowskie Syreny muszą wygrać, aby być pewne utrzymania prowadzenia przed rundą play-off. Rywalki także chcą zwyciężyć, żeby pozostać na podium. Zapowiada się niesamowite widowisko.


Osiem zespołów, które zagrają w fazie play-off jest już znanych od jakiegoś czasu. Wciąż jednak nie można powiedzieć, jak będzie ostatecznie wyglądało zestawienie par w pierwszej rundzie zmagań pucharowych.

Wisła prowadzi z przewagą dwóch punktów nad MKS Kalisz. Radomka jest trzecia, ale także nie jest pewna utrzymania tej pozycji, bo tylko oczko mniej ma 7R Solna Wieliczka. Równie interesująca jest sytuacja drużyn zajmujących miejsca od piątego do ósmego. Tam każdy z klubów może jeszcze zmienić lokatę po środowej kolejce.

Zmagania play-off rozpoczynają się w sobotę.

Wisła w pierwszej rundzie, na początku grudnia wygrała w Radomiu w bezapelacyjny sposób 3:0. Od tego czasu nie tylko nasza drużyna, ale także ekipa prowadzona przez trenera Jacka Skroka zrobiła duży postęp i można spodziewać się o wiele trudniejszego meczu.

Niedawno Radomka sprawiła sensację w rozgrywkach o Puchar Polski. W ćwierćfinale wyeliminowała mistrza kraju, a więc Chemika Police. Od 10 marca drużyna z Mazowsza wystąpi w turnieju finałowym.

W ostatniej serii meczów obaj środowi przeciwnicy mieli niezwykle trudne przeprawy. Radomianki pokonały wprawdzie u siebie SMS PZPS Szczyrk 3:0, ale wszystkie sety kończyły się wynikami 25:23. W ekipie z Radomia podstawową libero jest była zawodniczka naszego zespołu, a więc Olga Samul. Rezerwową środkową jest za to inna była siatkarka klubu z Bemowa Katarzyna Śmieszek.

Wisła natomiast musiała rozegrać aż pięć setów w Poznaniu. Ostatecznie to zawodniczki prowadzone przez Dominika Stanisławczyka wygrały 3:2 i to było 16. z rzędu zwycięstwo w lidze.

Spotkanie Wisła – E.Leclerc Radomka Radom w środę o godz. 20 w hali OSiR Bemowo.

>>>Bilet normalny 8 zł, a ulgowy 4 zł, Dzieci do lat 14 oraz emeryci i renciści, a także niepełnosprawni oraz członkowie Klubu Kibica – wstęp wolny.

 

 


🏐 NAJBLIŻSZY MECZ W STOLICY

Harmonogram turnieju:

20 września 2018 roku (czwartek)

godz. 19.30, Wisła Warszawa – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki

21 września 2018 roku (piątek)

godz. 11, Priburzje Brześć (Białoruś) – KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice

godz. 17, Wisła Warszawa – Priburzje Brześć

godz. 19.30, KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice – NOSiR Nowy Dwór Maz.

22 września 2018 roku (sobota)

godz. 11, Priburzje Brześć – NOSiR Nowy Dwór Maz.

godz. 13.30, Wisła Warszawa – KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice
Partnerem turnieju jest Miasto Stołeczne Warszawa

🏐Pierwsza liga

29 września 2018 roku

Wisła - BlueSoft Mazovia Warszawa

🏐TABELA PIERWSZEJ LIGI

GALERIA

Wisła - Enea Energetyk

Archiwa

Kategorie

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook