• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Kolejny cenny sparing za Wisłą

  • -

Kolejny cenny sparing za Wisłą

Za nami szósty mecz towarzyski podczas tegorocznego okresu przygotowawczego. W łódzkiej Atlas Arenie Wisła przegrała z Budowlanymi 1:3 (25:23, 15:25, 14:25, 16:25). Od piątku nasze zawodniczki będą grały w turnieju w Świeciu. W ciągu trzech dni wystąpią w czterech spotkaniach.

W ostatni weekend nasza drużyna udanie zaprezentowała się w Murowanej Gośłinie. Zawodniczki trenera Mirosława Zawieracza wygrały dwa spotkania i zajęły drugie miejsce w imprezie. W sobotę na koniec zmagań w Wielkopolsce warszawianki grały ambitnie z Pałacem Bydgoszcz. W środę zmierzyły się z jeszcze mocniejszym zespołem z Orlen Ligi.

Budowlane w poprzednim sezonie zajęły siódme miejsce i były w Final Four Pucharu Polski.

Nasza drużyna podeszła jednak do przeciwnika bez kompleksów. Pierwsza partia w wykonaniu Wisły była bardzo dobra. Dobrze atakowała kapitan Barbara Włodarczyk, a na środku skuteczna była Katarzyna Śmieszek. Znakomicie w obronie grała Magdalena Saad. Stołeczna drużyna wykorzystała drugą piłkę setową i wygrała tę odsłonę 25:23.

W drugiej i trzeciej partii prowadzone przez Jacka Pasińskiego łodzianki zdecydowanie podniosły poziom gry. Na początkach setów Budowlane uzyskiwały kilkupunktową przewagę, którą pewnie utrzymywały do końca. W Wiśle na parkiecie pojawiały się rezerwowe, ale nie zmieniło to diametralnie obrazu gry. Budowlane w tych partiach zwyciężyły do 15 i 16.

Czwarta odsłona zaczęła się inaczej niż dwie poprzednie. Początek był wyrównany. Trener Zawieracz nadal oszczędzał podstawowe zawodniczki, ale zmienniczki dobrze rozpoczęły seta . Potem było nieco słabiej, a gospodynie spokojnie powiększały przewagę i wygrały 25:14.

W weekend Wisła zagra w turnieju w Świeciu. Tam w ciągu trzech dni nasz zespół zaprezentuje się w czterech spotkaniach. W przyszłym tygodniu prawdopodobnie warszawianki rozegrają jeszcze jeden sparing. Sezon startuje 3 października. Pierwszy mecz na wyjeździe z MUKS Jokerem Mekro Świecie.

Budowlani Łódź – Wisła Warszawa 3:1 (23:25, 25:15, 25:16, 25:14)

Wisła: Saad, Nowgorodczenko, Śmieszek, Isailović, Kovacić, Włodarczyk, Kutyła – Naczk, Biranowska, Manikowska-Wawrzyniak, Zaczkowska, Nowak.


GALERIA

Wisła – UKS Szóstka 15.12.2018 r.

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook