• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Kucińska: cieszę się, że dostałam szansę do zaprezentowania się

  • -

Kucińska: cieszę się, że dostałam szansę do zaprezentowania się

Sobotnie spotkanie dla Wisły było trzecim w ciągu tygodnia, w tym drugim ligowym. Nasze zawodniczki nie bez problemów pokonały 3:2 UNI ECO Opole. W dłuższym wymiarze zagrała nasza nominalna druga libero Zuzanna Kucińska.


– Przyznaję, to był intensywny okres. Na każdy mecz wychodzimy po to, aby go wygrać. Wiedziałyśmy, że zespół z Opola jest waleczny, co pokazał w wygranych trzecim i czwartym secie. Bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa – powiedziała Kucińska. – Nie bałam się, że zgodnie z siatkarskim porzekadłem przegramy ten mecz, mimo że prowadziłyśmy 2:0. Zawsze walczymy do końca i o każdą piłkę, a ja raczej nie wierzę w takie przesądy. W tie-breaku najważniejsza była nasza cierpliwość i doświadczenie.

Kucińska od początku sezonu musi godzić się z rolą drugiej libero. Pozycja Magdaleny Saad jest niepodważalna. W sobotę 23-letnia siatkarka przebywała na parkiecie najdłużej w tym sezonie.

– Miałyśmy bardzo intensywny okres meczowy, więc podejrzewałam że w tym starciu trenerzy będą chcieli dać odpocząć podstawowym zawodniczkom. Bardzo się cieszę, że dostałam szansę gry. Starałam się pomóc zespołowi. Spotkanie zostało wygrane, cel osiągnięty, to najważniejsze

Teraz przed Bemowskimi Syrenami wyjazdowe spotkanie z szóstą w tabeli ekipą Grupa Azoty PWSZ Tarnów.

– Do każdego meczu podchodzimy skoncentrowane i za każdym chcemy wygrać. Dlatego też wierzę, że przywieziemy komplet punktów z Tarnowa – dodaje Zuzanna Kucińska.

Wisłą przed własną publicznością ponownie zaprezentuje się już w Walentynki. 14 lutego o godz. 18 czekają nas w hali OSiR Bemowo derby Warszawy z AZS AWF.


NAJBLIŻSZY MECZ W STOLICY

Pierwsza liga, 22. kolejka

Wisła - Radomka Radom

środa, 28 lutego, godz. 20, Hala OSiR Bemowo, ul. Obrońców Tobruku 40.

>>>Bilet normalny 8 zł, a ulgowy 4 zł, Dzieci do lat 14 oraz emeryci i renciści, a także niepełnosprawni oraz członkowie Klubu Kibica – wstęp wolny.

TABELA PO 21. KOLEJCE

miejsce drużyna mecze punkty
1 Wisła 21 56
2 MKS Kalisz 21 54
3 Radomka 21 44
4 Solna 21 43
5 Energetyk 21 32
6 Joker 21 30
7 Azoty 21 29
8 Joker 20 27
9 SMS 21 23
10 Karpaty 21 19
11 Uni 20 14
12 AZS AWF 21 4

GALERIA

Wisła Warszawa – 7R Solna Wieliczka

Archiwa

Kategorie

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook