• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Kutyła: pokazałyśmy, że rywale powinni się nas bać

  • -

Kutyła: pokazałyśmy, że rywale powinni się nas bać

Atakująca Monika Kutyła bardzo dobrze spisywała się podczas weekendowego turnieju towarzyskiego w Murowanej Goślinie. 22-letnia zawodniczka była najskuteczniej punktującą siatkarką Wisły. Nasza drużyna wygrała dwa spotkania i zajęła bardzo dobre, drugie miejsce w imprezie. Kutyła trafiła do warszawskiego zespołu w czerwcu. Poprzedni sezon spędziła w Jokerze Mekro Świecie. W środę sparing z mocnymi Budowlanymi Łódź. 

Zwycięstwa nad Jokerem i KS Murowana Goślina oraz przegrana po dobrej grze z Pałacem Bydgoszcz z Orlen Ligi. Turniej w Murowanej Goślinie chyba poprawił nastroje w zespole?

Tak. Wydaje mi się, że ten turniej trochę rozluźnił napięcie jakie panowało w drużynie w związku z niebawem rozpoczynającym się sezonem pierwszej ligi. Jesteśmy nowym zespołem i potrzebujemy zgrania na boisku. Każda z nas chce dla drużyny jak najlepiej. To był bardzo ważny sprawdzian tego, co udało nam się wypracować  ciężką pracą przez okres przygotowawczy. Wydaje mi się, że rezultat jest zadowalający.

Co było kluczem do wygrania meczów z zespołami ze Świecia i Murowanej Gośliny?

Jak wspomniałam, każda chce dać z siebie wszystko wchodząc na boisko i to było widać. Skrupulatnie eliminowałyśmy błędy własne, co pomogło nam w wygraniu dwóch pierwszych spotkań. Niestety nie udało to się podczas meczu z Pałacem, chociaż nie ukrywam, że był to zespół w naszym zasięgu. Damska siatkówka jest bardzo nieprzewidywalna. Trudno jest mi powiedzieć dlaczego tak się stało. Na pewno zbyt łatwo oddawałyśmy przeciwnikowi punkty w nieodpowiednich momentach, co sprawiło, że ciężko było już nadrobić straty. Uważam jednak, że ten mecz w naszym wykonaniu i tak mógł się podobać!

Te udane spotkania dały Wam jeszcze większą motywację do pracy?

Oczywiście, że tak. To był nasz pierwszy turniej i zajęłyśmy w nim drugie miejsce przegrywając tylko z drużyną z wyższej ligi. To cieszy i bardzo mobilizuje do działania. Wiemy, nad jakimi elementami musimy popracować na treningach, żeby przygotować się jeszcze lepiej do początku sezonu.

Co się stało przez tydzień, że Wasza gra wyglądała dużo lepiej niż choćby w meczu z Mazovią 4 września?

Po sparingu z Mazovią nastroje nie były zbyt dobre, ponieważ wiedziałyśmy, że stać nas na dużo więcej. Wydaje mi się, że każda z nas  w duchu się rozliczyła z tego meczu i wyciągnęła wnioski. Poza tym miałyśmy kolejny tydzień, żeby dopracować szczegóły związane np. z naszą grą obronną czy rozegraniem.

Organizatorzy wybrali panią na najlepszą zawodniczkę naszego zespołu w całym turnieju. Chyba jest pani usatysfakcjonowana także z własnej postawy?

Jak już mówiłam, wszystkie możemy być z tego turnieju zadowolone. Pokazałyśmy, na co nas stać. Rywale powinni się nas bać. Wszystkie bardzo dobrze się ze sobą dogadujemy, co widać na boisku, każda odpowiada za każdą i może liczyć na pomoc koleżanki. Jestem zadowolona ze swojej gry, ale dążę do jeszcze lepszej formy i wiem, że trzeba jeszcze popracować nad niektórymi elementami.

W środę kolejny mecz towarzyski z wymagającym rywalem. Jak stwierdził trener Mirosław Zawieracz, Budowlane Łódź to jeszcze trudniejszy rywal niż Pałac Bydgoszcz. Jesteście gotowe na takie wyzwanie?

Każdy sparing wnosi coś do drużyny, pokazuje mankamenty jak również elementy, które funkcjonują tak jak powinny. A czy jesteśmy gotowe? Myślę, że tak. Nabrałyśmy trochę pewności siebie i wiemy więcej o tym, co potrafimy jako drużyna. Jedziemy tam powalczyć i na pewno damy z siebie wszystko.

WIĘCEJ O SPARINGACH


GALERIA

Wisła – UKS Szóstka 15.12.2018 r.

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook