• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Kutyła: wchodząc na parkiet czułam dużą dawkę adrenaliny

  • -

Kutyła: wchodząc na parkiet czułam dużą dawkę adrenaliny

24-letnia atakująca po raz kolejny w tym sezonie dobrze zaprezentowała się pojawiając się na boisku z ławki rezerwowych. W sobotę Monika Kutyła zdobyła wiele punktów, a nasza drużyna wygrała 3:1 z Energą MKS Kalisz i została nowym liderem tabeli pierwszej ligi.


– Od początku było wiadomo, że sobotni mecz nie będzie łatwym z dwóch powodów. Po pierwsze przegrałyśmy z MKS spotkanie w Kaliszu, a po drugie wiedziałyśmy, że walczymy o fotel lidera. Na szczęście wszystko potoczyło się według naszych zasad i dzięki temu wygrałyśmy – mówi Monika Kutyła.

– Byłyśmy bardzo skoncentrowane, w Kaliszu popełniłyśmy dużo własnych błędów, dzięki temu dziewczyny z MKS dostawały darmowe punkty i to wykorzystały. Niestety, wynik był taki, a nie inny. Nie chciałyśmy do tego ponownie doprowadzić podczas rewanżu no i się udało.

– Przegrałyśmy drugiego seta po długiej i ciężkiej walce, nie było to miłe uczucie. Jednak to jest siatkówka, wszystko się w niej może wydarzyć. I z taką właśnie myślą zaczęłyśmy następną partią, jak gdyby nic się nie stało, skupione nie na przegranej partii, lecz na tym, aby wygrać dwie kolejne. Nie pozwoliłyśmy dzięki własnej grze na to, aby drużyna z Kalisza się “rozbujała” i po drugiej odsłonie mecz wyglądał tak, jak chciałyśmy, aby było.

Monika Kutyła pojawiła się na parkiecie w trzecim secie i została na nim do końca. Grała na bardzo dobrej skuteczności i zdobyła wiele punktów.

– Owszem przyznaje, że czułam lekki strach wchodząc na boisko, ale było to pozytywne uczucie. Nie wiem, czy mogę to nazwać presją, na pewno dużą dawką adrenaliny. Jesteśmy po to dwie, aby się uzupełniać na boisku i dołożyć swoją “cegiełkę”.

Po tym zwycięstwie Wisła prowadzi w tabeli pierwszej ligi.

– Bardzo ciężko pracujemy na treningach, staramy się poprawiać błędy, za nami trudne mecze, podczas których było dużo walki i serducha zostawionego na parkiecie. Zapracowałyśmy na pierwsze miejsce w tabeli i będziemy dalej walczyć, aby je utrzymać – zapewnia nasza atakująca.

W sobotę wyjazdowy mecz w Krośnie.


🏐 NAJBLIŻSZY MECZ W STOLICY

🏐Pierwsza liga

Wisła - ?

Jesień 2018

🏐TABELA SEZONU ZASADNICZEGO

miejsce drużyna mecze punkty
1 Wisła 22 59
2 MKS Kalisz 22 54
3 Solna 22 46
4 Radomka 22 44
5 Energetyk 22 33
6 Joker 22 32
7 Azoty 22 31
8 KŚ AZS 22 31
9 SMS 22 23
10 Karpaty 22 19
11 Uni 22 17
12 AZS AWF 22 4

GALERIA

Wisła - Enea Energetyk

Archiwa

Kategorie

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook