• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Kutyła: wchodząc na parkiet czułam dużą dawkę adrenaliny

  • -

Kutyła: wchodząc na parkiet czułam dużą dawkę adrenaliny

24-letnia atakująca po raz kolejny w tym sezonie dobrze zaprezentowała się pojawiając się na boisku z ławki rezerwowych. W sobotę Monika Kutyła zdobyła wiele punktów, a nasza drużyna wygrała 3:1 z Energą MKS Kalisz i została nowym liderem tabeli pierwszej ligi.


– Od początku było wiadomo, że sobotni mecz nie będzie łatwym z dwóch powodów. Po pierwsze przegrałyśmy z MKS spotkanie w Kaliszu, a po drugie wiedziałyśmy, że walczymy o fotel lidera. Na szczęście wszystko potoczyło się według naszych zasad i dzięki temu wygrałyśmy – mówi Monika Kutyła.

– Byłyśmy bardzo skoncentrowane, w Kaliszu popełniłyśmy dużo własnych błędów, dzięki temu dziewczyny z MKS dostawały darmowe punkty i to wykorzystały. Niestety, wynik był taki, a nie inny. Nie chciałyśmy do tego ponownie doprowadzić podczas rewanżu no i się udało.

– Przegrałyśmy drugiego seta po długiej i ciężkiej walce, nie było to miłe uczucie. Jednak to jest siatkówka, wszystko się w niej może wydarzyć. I z taką właśnie myślą zaczęłyśmy następną partią, jak gdyby nic się nie stało, skupione nie na przegranej partii, lecz na tym, aby wygrać dwie kolejne. Nie pozwoliłyśmy dzięki własnej grze na to, aby drużyna z Kalisza się “rozbujała” i po drugiej odsłonie mecz wyglądał tak, jak chciałyśmy, aby było.

Monika Kutyła pojawiła się na parkiecie w trzecim secie i została na nim do końca. Grała na bardzo dobrej skuteczności i zdobyła wiele punktów.

– Owszem przyznaje, że czułam lekki strach wchodząc na boisko, ale było to pozytywne uczucie. Nie wiem, czy mogę to nazwać presją, na pewno dużą dawką adrenaliny. Jesteśmy po to dwie, aby się uzupełniać na boisku i dołożyć swoją “cegiełkę”.

Po tym zwycięstwie Wisła prowadzi w tabeli pierwszej ligi.

– Bardzo ciężko pracujemy na treningach, staramy się poprawiać błędy, za nami trudne mecze, podczas których było dużo walki i serducha zostawionego na parkiecie. Zapracowałyśmy na pierwsze miejsce w tabeli i będziemy dalej walczyć, aby je utrzymać – zapewnia nasza atakująca.

W sobotę wyjazdowy mecz w Krośnie.


NAJBLIŻSZY MECZ W STOLICY

Pierwsza liga, 22. kolejka

Wisła - Radomka Radom

środa, 28 lutego, godz. 20, Hala OSiR Bemowo, ul. Obrońców Tobruku 40.

>>>Bilet normalny 8 zł, a ulgowy 4 zł, Dzieci do lat 14 oraz emeryci i renciści, a także niepełnosprawni oraz członkowie Klubu Kibica – wstęp wolny.

TABELA PO 21. KOLEJCE

miejsce drużyna mecze punkty
1 Wisła 21 56
2 MKS Kalisz 21 54
3 Radomka 21 44
4 Solna 21 43
5 Energetyk 21 32
6 Joker 21 30
7 Azoty 21 29
8 Joker 20 27
9 SMS 21 23
10 Karpaty 21 19
11 Uni 20 14
12 AZS AWF 21 4

GALERIA

Wisła Warszawa – 7R Solna Wieliczka

Archiwa

Kategorie

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook