• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Kutyła: zawsze jestem gotowa wejść na parkiet i pomóc drużynie

  • -

Kutyła: zawsze jestem gotowa wejść na parkiet i pomóc drużynie

Wróciła po rocznej przerwie do Wisły i znów pokazuje dobrą formę. Monika Kutyła w niedzielę zdobyła dużo punktów w wygranym 3:0 spotkaniu z AZS AWF. Teraz przed 24-letnią atakującą i jej koleżankami spotkanie 10. kolejki. W sobotę na własnym parkiecie mecz z trzecią w tabeli Eneą Energetykiem Poznań. Początek o godz. 18.30.


W niedzielę było łatwe zwycięstwo, a teraz mecz z o wiele bardziej wymagającym rywalem z Wielkopolski. Jak będzie?

Sądzę, że szykuje się bardzo ciekawe i emocjonujące spotkanie. Dziewczyny z Poznania w tym sezonie pokazały już nie raz charakter, więc na pewno nie będzie to łatwy mecz. Oczywiście zrobimy wszystko, aby kolejne trzy oczka zawitały na naszym koncie.

Na taki występ jak ten ostatni przeciwko AZS AWF czekała Pani od początku sezonu?

Myślę, że każda z nas przed każdym meczem czeka na to, aby wejść na boisko, pokazać się, ale przede wszystkim pomóc w wygraniu spotkania. Dlatego zawsze cieszę się, kiedy mam taką możliwość.

To był mecz, w którym od początku do końca byłyście pewne wygranej?

Na pewno byłyśmy zdeterminowane, aby wygrać ten mecz za komplet punktów. Cieszę się, że nam się to udało. Sądzę, że tak naprawdę kontrolowaliśmy mecz nawet, gdy wynik był “na styku” lub na korzyść przeciwniczek. Hala AWF była specyficzna. Myślę, że większym problemem była jej wysokość niż oświetlenie. Na rozgrzewce jest czas, aby się do tego przyzwyczaić.

Z kim rozumie się Pani lepiej na parkiecie. Z Katarzyną Nadziałek czy Eleną Nowgorodczenko?

Na treningach szkoleniowiec tak rotuje nami podczas ćwiczeń, aby każda z nas zgrywała się zarówno z Leną jak i Kasią. Także gra mi się dobrze z każdą z nich.

Po takim występie jak ten w derbach Warszawy liczy Pani na więcej szans? Może na pierwszą szóstkę w sobotę?

Zawsze jestem gotowa do wejścia na boisko i pomocy drużynie, jeżeli jest to potrzebne. To jest niezmienne, a to jakie decyzje podejmą trenerzy, dowiemy się w sobotę na meczu.


🏐 NAJBLIŻSZY MECZ W STOLICY

🏐Pierwsza liga

29 września 2018 roku

Wisła - BlueSoft Mazovia Warszawa

🏐TABELA PIERWSZEJ LIGI

GALERIA

Wisła - Enea Energetyk

Archiwa

Kategorie

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook