• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Lokalne derby dla Legionovii. Wisła bez zwycięstwa kończy pierwszą rundę

  • -

Lokalne derby dla Legionovii. Wisła bez zwycięstwa kończy pierwszą rundę

Trudno było spodziewać się, że po dziesięciu  porażkach z rzędu, nasza drużyna będzie w stanie pokonać bardzo dobrze prezentującą się w tym sezonie DPD Legionovię. W sobotę w Legionowie niespodzianki nie było. Wisła w niespełna półtorej godziny przegrała w 11. kolejce LSK 0:3 (20:25, 20:25, 19:25). Najlepszą siatkarką meczu została przyjmująca Olga Stranzali. 


Na sobotnie spotkanie mocno czekała libero warszawskiego zespołu, a więc Adriana Adamek. 21-letnia zawodniczka przez kilka sezonów występowała w Legionovii. Niestety, podczas poprzedniego meczu z PTPS Piła doznała kontuzji mięśniowej. Wisła miała problem, bo Adamek jest jedyną libero w składzie. Z konieczności na tej pozycji zagrała zatem Brazylijka Nikolle Del Rio.

Stołeczne siatkarki walczyły z całych sił, ale dobrze dysponowane gospodynie nie pozwalały im na zbyt wiele. Wszystkie partie miały bardzo podobny przebieg. Do pewnego momentu Wisła utrzymywała dystans, a potem miejscowe przyspieszały i osiągały kilka punktów przewagi.

W pierwszym dwóch setach dobrze w naszej drużynie prezentowała się Joycinha, która skończyła 12 z 20 ataków. W trzeciej odsłonie było nieco gorzej (3/10), ale i tak Brazylijka zdobyła 16 punktów przy 50-procentowej skuteczności.

Zawodniczki DPD grały pewnie. Bardzo dobrze funkcjonował ich serwis. Legionowianki miały aż osiem asów, przy żadnym Wisły. W gronie gospodyń w tym elemencie brylowała kapitan reprezentacji Francji Juliette Fidon-Lebleu, która jest najlepiej zagrywającą zawodniczką LSK.

W naszej drużynie ponownie szwankowało przyjęcie – zaledwie 20 procent pozytywnego. W taki sposób nie ma możliwości wygrać meczu na takim poziomie.

Drugą piłkę meczową wykorzystała atakiem z środka Justyna Łukasik.

Legionovia odniosła tym samym szóste z rzędu, a ogólnie ósme zwycięstwo w 13 meczu w tym sezonie. Po tej wygranej podopieczne Alessandro Chiappiniego awansowały na czwarte miejsce.

DPD Legionovia – Wisła Warszawa 3:0 (25:20, 25:20, 25:19)

Legionovia: Oliveira (14), Wójcik (7), Strantzali (15), Fidon-Lebleu (12), Łukasik (10), Grabka (5), Adamek (libero) oraz Matejko

Wisła: Mikołajewska (3), Szymańska (7), Połeć (3), Gomes da Silva (16), Nowgorodczenko , Lipska (5), Del Rio Correa (libero) oraz Marcyniuk (3) i Olczyk (1).


GALERIA

Wisła – UKS Szóstka 15.12.2018 r.

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook