• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Magdalena Jurczyk: będę walczyła o miejsce w pierwszej szóstce Wisły

  • -

Magdalena Jurczyk: będę walczyła o miejsce w pierwszej szóstce Wisły

Tags : 

Ma 22 lata i ostatnie trzy sezony spędziła w Karpatach Krosno. Teraz w Wiśle czeka ją zacięta walka o miejsce w wyjściowej szóstce. Środkowa Magdalena Jurczyk to jest z pięciu nowych siatkarek stołecznego klubu. Nasza nowa zawodniczka wspomina mecze ekipą z Bemowa z poprzednich lat. Mówi także o perspektywie życia w Warszawie i walce o miejsce w pierwszej szóstce.


Jako zawodniczka Karpat miała Pani okazję rywalizować z Wisłą w pierwszej lidze. Jakie ma Pani wspomnienia z tamtych meczów?

Z Wisłą grałam czterokrotnie. Pierwsze dwa spotkania w sezonie 2015/2016 najbardziej zapadły mi w pamięć. Pierwszy mecz grałyśmy na małej hali w Krośnie. Zakończył się on zwycięsko dla mojej drużyny. Pamiętam jak dziś to starcie. W tym dniu po prostu wszystko nam wychodziło. Dodatkowo w Warszawie było nam dane powtórzyć wynik. Stało się tak, mimo że jechałyśmy na mecz w ten sam dzień i po drodze zepsuł nam się autokar. W kolejnym sezonie ekipa ze stolicy zdominowała naszą drużynę i to dwukrotnie. Było widać różnicę w grze między dwoma zespołami. Jeśli chodzi o halę na Bemowie to podoba mi się. Nie jest zbyt duża, ani zbyt mała. Można powiedzieć, że jest w sam raz.

Kiedy powstał temat przyjścia do naszego klubu?

Pierwsze zainteresowanie pojawiło się bardzo szybko, bo tuż po meczach barażowych warszawskiego zespołu o Orlen Ligę. Zadzwonił do mnie prezes Kulikowski z propozycją gry. Bardzo się ucieszyłam. Teraz w Wiśle, która jest stawiana w roli faworyta pierwszej ligi, będę mogła sprawdzić swoje dotychczasowe umiejętności, które zdobyłam grając trzy lata w zespole Karpat.

W jakich słowach określiłaby Pani negocjacje?

Nieskomplikowane a konkretne. Prezes Kulikowski przedstawił mi swoją ofertę, a ja musiałam się zdecydować na nią lub ją odrzucić. Długo nie myślałam nad odpowiedzią, ponieważ stwierdziłam, że to będzie najlepszy krok dla mojej kariery siatkarskiej. Bycie w drużynie z tak doświadczonymi zawodniczkami na pewno sprawi, że wiele się nauczę. Chciałabym też pomagać w zwycięstwach.

W Wiśle o miejsce w szóstce będzie Pani walczyła z dwoma znanymi zawodniczkami. Jak pani widzi Pani szansę na regularne występy?

Katarzyna Mróz i Katarzyna Połeć są siatkarkami, które regularnie występowały na parkietach Orlen Ligi. Będę miała kogo podpatrywać. Na pewno o grę nie będzie łatwo, ale wszystko zależy od mojego zaangażowania na treningach. Będę chciała udowodnić, że mimo młodego wieku jestem zawodniczką, która zasługuje na pokazanie się na boisku. Wydaje mi się, że dostając ofertę z Warszawy, zostałam uznana za osobę, która może pomóc drużynie w osiągnięciu celu jakim jest awans do Orlen Ligi.

Zna Pani jakieś zawodniczki z obecnego składu Wisły

Nie. Wszystkie dziewczyny, które grały w Warszawie w poprzednim sezonie oraz dwa lata temu znam tylko z parkietu. Zawodniczki, które są nowe w drużynie widziałam w telewizji oglądając ich mecze w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Z jakimi ambicjami przychodzi Pani do nowego klubu?

Oczywiście z chęcią rozwoju swoich umiejętności oraz awansu do Orlen Ligi. Chcę pokazać, że mimo swojego wieku i niewielkiego doświadczenia jestem zawodniczką, która będzie mogła w każdej chwili pomóc swojej drużynie.

Znakomicie zna Pani trenera. Pracowała Pani z Dominikiem Stanisławczykiem w Krośnie. Co może Pani o nim powiedzieć?

Trener Stanisławczyk jest szkoleniowcem, który nauczył mnie praktycznie wszystkiego. Przychodząc do Krosna nie byłam na takim poziomie jak obecnie. Przez te trzy lata, które spędziłam w Karpatach sprawiły, że moja gra na tyle się wyróżniała, że dostawałam propozycje gry od najlepszych klubów ligi.

A dlaczego wybrała Pani siatkówkę?

Sprawia mi wiele radości. Jest to dyscyplina, podczas której nie myślę o niczym innym jak tylko o tym, aby z treningu na trening stać się coraz lepszą zawodniczką. W przyszłości na pewno będę chciała uczyć innych tego, czego ktoś mnie nauczył. Obecnie jestem już trenerem siatkówki. W Krośnie uczyłam podstaw tej dyscypliny dzieci w wieku 7-10 lat, więc w przyszłości chciałabym prowadzić drużynę na jak najwyższym szczeblu.

Będzie pani mieszkała w Warszawie. Czy planuje Pani naukę i jak patrzy na życie w Warszawie?

W Krośnie skończyłam studia licencjackie. Na pewno rozpocznę naukę na stołecznym AWF, ale zdaję sobie sprawę, że będę miała bardzo dużo treningów i może to spowodować nieobecność na zajęciach. Póki co, siatkówka jest dla mnie najważniejsza. Na początku będzie mi ciężko się przyzwyczaić do miasta, ponieważ Warszawa jest dużo większa niż miasta, w którym ostatnio mieszkałam. Tym bardziej, że pochodzę z Cergowej, małej wsi oddalonej kilkanaście kilometrów od Krosna. Ale będzie to kwestia czasu i na pewno szybko odnajdę się w nowym miejscu.


Fot. facebook.com/krawczyk.photo/


NAJBLIŻSZY MECZ W STOLICY

Pierwsza liga

Wisła - MKS Kalisz

sobota, 20 stycznia, godz. 17, Hala OSiR Bemowo, ul. Obrońców Tobruku 40.

>>>Bilet normalny 8 zł, a ulgowy 4 zł, Dzieci do lat 14 oraz emeryci i renciści, a także członkowie Klubu Kibica – wstęp wolny.

TABELA PO 15. KOLEJCE

miejsce drużyna mecze punkty
1 MKS Kalisz 15 42
2 Wisła 15 40
3 Radomka 15 29
4 Solna 15 24
5 Enea 15 22
6 Azoty 15 22
7 KŚ AZS 15 20
8 Karpaty 15 19
9 SMS 15 19
10 Joker 15 19
11 Uni 15 10
12 AZS AWF 15 3

GALERIA

Wisła Warszawa – 7R Solna Wieliczka

Archiwa

Kategorie

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook