• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Marcyniuk: nie możemy już doczekać się normalnej gry na hali

  • -

Marcyniuk: nie możemy już doczekać się normalnej gry na hali

23-letnia zawodniczka niedługo zacznie trzeci sezon z rzędu w Wiśle Warszawa. Katarzyna Marcyniuk jest w tym momencie drugą najdłużej grającą w naszej ekipie siatkarką. Teraz opowiedziała o przygotowaniach do nowych rozgrywek.  


Dla Pani to kolejny okres przygotowawczy przed sezonem. Jak porówna go Pani jego tryb i obciążenia do tych z poprzednich lat?

W porównaniu z poprzednimi latami uważam, iż ten okres przygotowawczy nie jest najcięższy. Pierwszy tydzień trenowałyśmy trybem jeden trening na dzień, co już było dużym, pozytywnym zaskoczeniem. W poprzednich latach zawsze trenowałyśmy dwa razy dziennie od samego początku. Miałyśmy więc teraz więcej czasu na regenerację po treningu.

Zajęcia na piasku to dla Pani duża nowość? Jak się Pani w nich odnajduje?

Nigdy wcześniej nie trenowałam na piasku, więc zdecydowanie jest to dla mnie nowy rodzaj przygotowania do gry. Niemniej jednak wierzę, że bieganie i ćwiczenie na takim podłożu wzmocni nasz aparat ruchu i w przyszłości pozwoli uniknąć kontuzji.

W Wiśle miała Pani już okazję pracować z trenerami Zawieraczem oraz Stanisławczykiem. Czy nowy szkoleniowiec może Panią nauczyć czegoś nowego?

Tak, języka rosyjskiego (śmiech). Oczywiście żartuję. Każdy nauczył mnie czegoś nowego i każdy ma swoją wizję treningów i drużyny. Ten szkoleniowiec bardzo duża uwagę poświęca atmosferze w drużynie. Według jego koncepcji powinniśmy stać się jedną wielką rodziną i to jest przepisem na osiągnięcie celu.

W zespole łącznie z Panią są tylko trzy dziewczyny z poprzedniego sezonu. To jest dla Pani problem?

Cieszę się, że mam w zespole kilka „starych” koleżanek z zespołu, ale na pewno zawieranie nowych znajomości nie stanowi dla mnie problemu. Wszystkie dziewczyny są bardzo sympatyczne i szybko nawiązałyśmy kontakt.

Po tylu zajęciach na piasku chyba bardzo czekacie na więcej treningów z piłkami na hali. Czyż nie?

Zdecydowanie tak, tęsknimy już za hala. Pomału wchodzimy na parkiet i mamy styczność z piłkami. Każda z nas nie może doczekać się już standardowej gry, skakania, atakowania itp.

Patrzyła może Pani na składy innych zespołów? Wielu mówi, że liga będzie jeszcze mocniejsza niż ostatnio. A jakie jest Pani zdanie?

Ostatnie pytanie bez wątpienia jest najtrudniejsze. Jedyna odpowiedź jaka nasuwa mi się na myśl to „czas pokaże, a boisko zweryfikuje”. Oczywiście jestem zdeterminowana, pozytywnie nastawiona na nadchodzący sezon.


🏐 NAJBLIŻSZY MECZ W STOLICY

Harmonogram turnieju:

20 września 2018 roku (czwartek)

godz. 19.30, Wisła Warszawa – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki

21 września 2018 roku (piątek)

godz. 11, Priburzje Brześć (Białoruś) – KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice

godz. 17, Wisła Warszawa – Priburzje Brześć

godz. 19.30, KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice – NOSiR Nowy Dwór Maz.

22 września 2018 roku (sobota)

godz. 11, Priburzje Brześć – NOSiR Nowy Dwór Maz.

godz. 13.30, Wisła Warszawa – KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice
Partnerem turnieju jest Miasto Stołeczne Warszawa

🏐Pierwsza liga

29 września 2018 roku

Wisła - BlueSoft Mazovia Warszawa

🏐TABELA PIERWSZEJ LIGI

GALERIA

Wisła - Enea Energetyk

Archiwa

Kategorie

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook