• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Marta Lach: motywowałyśmy się jak na wojnę

  • -

Marta Lach: motywowałyśmy się jak na wojnę

Przyjmująca Wisły była czołową zawodniczką naszej drużyny podczas turnieju w Opolu. Marta Lach teraz opowiada nam o ostatnich meczach i o przygotowaniach do majowych zmagań o awans do pierwszej ligi.

– Marzyłam, aby w Opolu nie przerwać passy zwycięstw. Wierzyłam, że zespół jest w stanie to wykonać. I udało się. Jednak zwycięstwo w tym turnieju to nie był spacerek. Teraz chcemy wykonać założony plan w stu procentach i wierzymy w finałowy sukces. Czy po turnieju półfinałowym nabrałyśmy pewności siebie? W pewnym sensie tak, aczkolwiek czujemy również presję awansu i roli faworyta. A w tej chyba wszyscy nas stawiają. Wiemy, że nie będzie łatwo – mówi Marta Lach.

– Na odprawach przedmeczowych trener podkreślał, że to nie będzie tylko walka. Motywował nas do nastawienia jak na wojnę. Mam nadzieję, że te emocje są dla nas wszystkich mobilizujące i działają pozytywnie. Przynajmniej ze mną tak jest. Po Opolu nie zamierzamy spocząć na laurach. Znawcy mówią, że mecz meczowi nie równy, a nowy turniej to również inna para kaloszy.

– Komfort psychiczny należy wypracować ciężką pracą na treningu i stworzyć miedzy sobą atmosferę na miarę zwycięstwa. Wiemy dużo o rywalach. Pracujemy i przygotowujemy się jak najbardziej profesjonalnie pod okiem trenera i sztabu. Chcemy wygrać turniej finałowy. Zapowiadają się bardzo ciekawe spotkania z naszym udziałem. Ja mam już w głowie cały przebieg tego turnieju. Zobaczymy, na ile się sprawdzi.

– Mogę tylko zdradzić, że moim zdaniem najtrudniejszym dniem turnieju może być sobota, a przeciwnikiem – Chemik Police. Jednak wierzę w nasz ostateczny sukces i liczę, że już trzeciego maja Wisła będzie świętować awans do pierwszej ligi.

– Chciałam jednocześnie serdecznie podziękować moim pracodawcom w Wiśle, jak również zwierzchnikom Zespołu Szkół nr 3 w Legionowie za pomoc w łączeniu pracy zawodowej z moją największą życiową pasją, jaką jest siatkówka. Mimo odpowiedzialnej pracy zawodowej mogę w sezonie 2014/15 w barwach Wisły Warszawa uczestniczyć w projekcie awansu do wyższej ligi – dodaje Marta Lach.

Turniej Finałowy odbędzię w dniach 1-3 maja w Jarosławiu niedaleko Przemyśla.

 


GALERIA

Wisła – UKS Szóstka 15.12.2018 r.

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook