Mazowiecki derby dla Radomki. Seryjne straty punktów Wisły

• -

W pierwszych dwóch partiach do pewnego momentu wszystko wyglądało naprawdę dobrze. Potem jednak Wisła traciła seryjne punkty i przegrywała sety po 20:25. W trzeciej odsłonie nasza ekipa zdobyła tylko dziesięć punktów i ostatecznie uległa u siebie E.Leclerc Radomce Radom 0:3. Najlepszą zawodniczką sobotniego spotkania 20. kolejki LSK wybrano Majkę Szczepańską-Pogodę.

Wiadomo było, że zawodniczki E.Leclerc Radomki Radom czeka trudne zadanie. Wciąż walczą o to, aby utrzymać się na 10. miejscu i nie grać w play-outach z Wisłą. Dlatego też przyjezdne za wszelką cenę chciały zwyciężyć.

Nasza ekipa, w której po raz pierwszy na pozycji libero po przerwie zaprezentowała się Paulina Biranowska, grała spokojnie i naprawdę dobrze. Zwłaszcza w dwóch pierwszych odsłonach. Gospodynie bardzo dzielnie walczyły o każdą piłkę. Przy prowadzeniu 20:18 o czas poprosił trener gości Adam Grabowski. Po przerwie zagrywkę popsuła Ewelina Mikołajewska i to okazało się decydujące. Za chwilę w jednym ustawieniu Wisła straciła sześć punktów z rzędu. Radomka wygrała seta 25:20.

W drugiej partii warszawianki grały jeszcze lepiej. Prowadziły 12:7, a potem 18:13. Wydawało się, że będą w stanie zwyciężyć.  Na parkiecie w ekipie radomskiej pojawiły się Veronica Jones-Perry oraz Marharyta Azizova, i to przyniosło efekty. Po skutecznym ataku Soni Kubackiej i asie serwisowym Klaudii Laskowskiej z przewagi Wisły nie zostało już nic (19:19).

W końcówce znów w jednym ustawieniu, z Katarzyną Marcyniuk w drugiej linii, gospodynie straciły sześć punktów z rzędu. I ponownie przegrały 20:25.

Trzeci set był najsłabszy w wykonaniu Bemowskich Syren. Podopieczne Dejana Desnicy popełniały zbyt dużo błędów. Po naszej stronie na wyróżnienie zasłużyła w tej części Małgorzata Zaciek. W Radomce nie do zatrzymania w ataku i w polu serwisowym była Majka Szczepańska – Pogoda i to ona została wybrana najlepszą zawodniczką meczu.

W środę wyjazdowe starcie w Pile, a w sobotę o godzinie 18 derby z DPD Legionovia w hali Koło.

MVP: Majka Szczepańska-Pogoda

Wisła Warszawa – E.Leclerc Radomka Radom 0:3 (20:25, 20:25, 10:25)

Wisła: Marcyniuk (9), Banasiak (3), Urbanowicz (1), Mikołajewska (7), Szymańska (4), Zaciek (7), Biranowska (libero) oraz Lipińska-Jeziorowska

Radomka: Laskowska (7), Kubacka (8), Bałuk (5), Biała (1), Olczyk (2), Szczepańska-Pogoda (20), Witkowska (libero) oraz Bodasińska (libero), Azizowa (2), Zaborowska i Jones-Perry (10)