• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Mecze barażowe, czyli dla kogo my gramy?

  • 11
PLPS_GrayBG

Mecze barażowe, czyli dla kogo my gramy?

Historia pewnego barażu powoli dobiega końca, przynajmniej jeśli chodzi o rozgrywki na szczeblu pozasportowym. Teraz tylko i wyłącznie zostaje nam walka na boisku. Wydaje nam się jednak, że warto na koniec zadać jedno zasadnicze pytanie. Czy siatkówka to jeszcze jest sport dla kibiców?

Drodzy kibice od samego początku sporu z PLPS dotyczącego terminów meczów barażowych, zarząd klubu siatkarskiego Wisła Warszawa, miał na uwadze m.in. Was i to byście mogli obejrzeć na żywo w hali najważniejsze mecze w sezonie. Niestety jak się okazało nie dla wszystkich kibice są ważni. Dla PLPS liczy się tylko i wyłącznie fakt, żeby baraż został rozegrany, ale czy w sobotę o 19:00 czy w piątek o 9:00 to już było kompletnie nie ważne. Oczywiście nie zgadzamy się z tym sposobem myślenia i nigdy się nie zgodzimy. Bo mimo, że jesteśmy młodym klubem i grono naszych oddanych fanów dopiero się powiększa, to każdy z Was jest dla nas jak VIP. Dlatego też tak ostro walczyliśmy o powrót do wcześniej ustalonego terminarza.

Niestety PLPS nie chciała się zgodzić nawet na przeniesienie meczów barażowych na weekend kiedy większość ludzi ma wolne i dużo więcej kibiców mogłoby się pasjonować na żywo widowiskiem decydującym o tym kto zagra w przyszłym sezonie w Orlen Lidze. Potem okazało się, że Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej postanowiła odebrać nam kolejny atut. Poza kibicami próbowano pozbawić nas własnej hali. PLPS bowiem zarezerwował Wiśle na czwartek i piątek inną halę w Warszawie. Ja zatem zadam pytanie czy w tej organizacji są tylko sami działacze? Czy nie ma tam jakiegokolwiek byłego sportowca, który potrafiłby swoim kolegom i koleżankom wytłumaczyć czym jest atut własnej hali? Czy nikt w PLPS nie rozumie, że ma to ogromne znaczenie m.in. w czuciu odległości na boisku? Skąd zatem drodzy działacze wzięło się powiedzenie, że to ściany pomagają gospodarzom? Z przypadku? Nie, nie z przypadku i warto przemyśleć ten temat jeśli chcecie, żeby na przyszłość obie drużyny miały wyrównane szanse w rywalizacji. Chyba, że na wyrównanych szansach nikomu tutaj nie zależy?

Oczywiście nie mogliśmy się zgodzić na to byśmy wszystkie spotkania barażowe musieli rozegrać na wyjeździe. Wiemy, że nasza hala jest wyjątkowa i gra w niej wielu drużynom sprawia problemy. Dlatego postawieni pod ścianą musieliśmy się zgodzić na rozgrywanie meczów w godzinach kiedy większość naszych kibiców jest w pracy, na uczelni lub w szkole. Dziękujemy bardzo przy tej okazji wszystkim innym podmiotom wynajmujących halę przy ul. Obrońców Tobruku, które zgodziły się zrezygnować ze swoich wcześniej zaplanowanych treningów. Gdyby nie wy, to gralibyśmy o 4:00 lub 5:00.

Na koniec wróćmy zatem do pytania od którego zaczęliśmy. Dla kogo my gramy? Dla kibiców? Dla siebie? Czy dla PLPS?


11 Comments

zenek

Kwiecień 25, 2017at 7:59 pm

Dziękujemy. Ja z trąbką będę na pewno i nie tylko ja.

M.

Kwiecień 25, 2017at 9:30 pm

Brawa za wytrwałość i twardą postawę wobec PLPS ! Macie CHARAKTER!

Olo

Kwiecień 25, 2017at 9:50 pm

Skończcie już płakać i biadolić, bo to się staje żenujące. W Orlen Lidze też tak będzie płakać przy każdym meczu? Wyjdźcie na boisko i wygrajcie. A to zła godzina, a to zła hala, a to piłka nie ta… rany, jeszcze do pełni reperuaru brakuje, że sędziowie was oszukali.

Bolek i Lolek

Kwiecień 25, 2017at 10:20 pm

Jakie z Was płaczki….robicie sami szum medialny wokół samych siebie….jak nie macie ochoty grać to zaprotestujcie w imieniu swoim i kibiców i oddajcie walkowerem mecze, tak jak to szumnie kilka dni temu zapowiadaliście. Weźcie się za grę, a nie za marudzenie

zibir

Kwiecień 26, 2017at 8:04 am

Jestem Ostrowczaninem i kibicem KSZO, wielki szacun za upór. Myślę,ze z taką grą jaką widziałem w Ostrowcu to Wy awansujecie do OL.Zyczę sukcesów

Klimek

Kwiecień 26, 2017at 12:09 pm

„Czy nie ma tam jakiegokolwiek byłego sportowca, który potrafiłby swoim kolegom i koleżankom wytłumaczyć czym jest atut własnej hali? Czy nikt w PLPS nie rozumie, że ma to ogromne znaczenie m.in. w czuciu odległości na boisku? ”
Sądzę, że leśne dziadki o tym doskonale wiedzą. Jeśli chce się ukarać jakiś klub np. w piłce nożnej, zamyka się trybuny dla kibiców. Wnioski nasuwają się same. Najprawdopodobniej to kwestia jakiegoś układziku albo kasy. Dobrze, że media przestały naśmiewać się z Wisły (wzorem redaktorzynów Strefy Siatkówki) i krytykować władze klubu za walkę o elementarną sprawiedliwość (nawet kosztem awansu do OL), a w końcu wydobyły na światło dzienne skandal z terminarzem i uregulowaniami odnośnie piłek. A skądinąd – bałagan organizacyjny to doskonała mętna woda do łapania rybek. Na szczęście jeszcze nie wszystko stracone dla naszych Syrenek. Przynajmniej na boisku.

gosia

Kwiecień 26, 2017at 1:39 pm

Nie zabieraj trąbki,przywieziemy wiele z Ostrowca i bębny też.Weż w środę fujarkę liguryjską.Zagrasz B.P.Ż.Rapsod

gosia

Kwiecień 26, 2017at 1:41 pm

Nie zabieraj instrumentu,przywieziemy wiele z Ostrowca i bębny też.Weż w środę fujarkę liguryjską.Zagrasz B.P.Ż.Rapsod

zbyszek

Kwiecień 26, 2017at 3:25 pm

Dziękuję, za upór i dążenie do rozstrzygnięcia w sportowej rywalizacji.

Jerzy Karol

Kwiecień 26, 2017at 9:39 pm

Mam pytanie – Czy jest w Polskiej Lidze Siatkówki Mężczyzn i Kobiet choć jeden klub ,który by nie dysponował halą na swoje własne potrzeby ? Ciekawy jestem ,gdzie trenuję kadetki , młodziczki , juniorki drużyny z Warszawy .

Riccardo

Kwiecień 27, 2017at 12:09 am

a może by się trzeba zwrócić z apelem do kibiców Legii Warszawa,z Bemowa i nie tylko o wsparcie naszej Wisełki w boju o awans

Dodaj komentarz

NAJBLIŻSZY MECZ

Sezon 2017/2018

7 października, Wisła Warszawa – SMS PZPS Szczyrk

Tabela I ligi siatkówki kobiet

1. Wisła 57
2. Proxima 44
3. Joker 41
4. Solna 36
5. KŚ AZS 28
6. SMS PZPS 27
7. AZS KU 24
8. MKS Kalisz 23
9. Nike 21
10. Karpaty 17
11. NOSiR 12

 

 


GALERIA

Wisła - KSZO IV mecz

Archiwa

Kategorie

Zapisz się do naszego newslettera

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook