Mistrzynie Ukrainy zbyt mocne na zmęczoną Wisłę

• -

Po prawie miesięcznych, wyczerpujących treningach w Zakopanem trudno było spodziewać się znakomitej gry. Nasze siatkarki ambitnie walczyły z ukraińskim Chimikiem Jużne w pierwszym sparingu tego lata. Wisła w Gliwicach przegrała jednak w piątek wieczorem 0:4 (11:25, 21:25, 22:25, 19:25). Z każdym kolejnym setem widać było coraz mocniej potencjał naszego zespołu. Do rozpoczęcia sezonu pierwszej ligi pozostał jeszcze ponad miesiąc.

Rywalki są na nieco innym etapie przygotowań do nowego sezonu. Chimik rozegrał już kilka meczów towarzyskich i to było widać. Na dodatek w zespole mistrzyń Ukrainy jest większość zawodniczek, które grały w poprzednim sezonie.

Wisła natomiast trenuje w obecnym składzie dopiero od 5 sierpnia. Przypomnijmy, że do naszego zespołu podczas letniej przerwy trafiło aż 11 nowych siatkarek. W ekipie pozostały trzy zawodniczki.

Pierwsza partia piątkowego sparingu zakończyła się bardzo szybko. Po kilku minutach warszawska drużyna przegrywała 2:12. O wiele lepiej było jednak w kolejnych setach.

W drugiej odsłonie Wisła praktycznie do samego jej końca grała jak równy z równym. Podopieczne Mirosława Zawieracza prezentowały się bardziej swobodnie i wygrywały w pewnym momencie 15:12. Rywalką udało się jednak doprowadzić do wyniku 19:19, ale później zdobyły cztery punkty z rzędu. Ostatecznie 25:21 dla Ukrainek.

Widać było, że zdenerwowanie opuściło nasze siatkarki także w trzecim secie. Wiślaczki dobrze rozpoczęły (3:0, 6:3). Podobnie jak w poprzedniej partii, także i teraz Chimik dogonił beniaminka pierwszej ligi (15:15). W końcówce Ukrainki wykorzystały większe doświadczenie.

Zgodnie z ustaleniami, rozegrano jeszcze czwartą partię. Także w niej przez pierwszą jej część przeważała Wisła. Drużyna z Jużnego wyrównała na 16:16. Potem powtórzył się scenariusz z dwóch poprzednich setów.

Warszawska drużyna pokazała jednak duże możliwości. Mimo porażki, można być dużym optymistą.

Po spotkaniu nasz zespół wrócił do Warszawy. Oficjalnie zakończyło się zgrupowanie. Zawodniczki mają dwa dni wolnego, a w poniedziałek początek zajęć w stolicy.

Wisła Warszawa – Chimik Jużne 0:4 (11:25, 21:25, 22:25, 19:25)

Wisła: Kovacić, Isailović, Śmieszek, Włodarczyk, Biranowska (libero), Nowgorodczenko, Włodarczyk – Kutyła, Manikowska-Wawrzyniak, Nowak.