Bardzo nieudana sobota Wisły na warszawskiej Ochocie

• -

Zaledwie jednego seta w dwóch pierwszych meczach turnieju towarzyskiego o Puchar Burmistrza Dzielnicy Ochota wygrały Bemowskie Syreny. Wisła najpierw przegrała 1:3 z Karpatami Krosno, a potem po mniej więcej dwugodzinnej przerwie 0:3 z Jokerem Mekro Energoremontem Świecie. W niedzielę o godzinie 12 na zakończenie imprezy nasze zawodniczki zmierzą się z gospodyniami, a więc BlueSoft Mazovią Warszawa. To prawdopodobnie będzie starcie o trzecie miejsce w tej rywalizacji.

Dla Wisły to jest drugi turniej w okresie przygotowawczym przed sezonem, który rozpoczyna się już 29 września. Przed tygodniem podopieczne białoruskiego trenera wygrały wszystkie mecze podczas imprezy w Gliwicach. Teraz wspierane przez kibiców walczą w Warszawie.

W sobotę rozpoczęły zmagania w hali Mazovii przy Nowowiejskiej 37b. Pierwszymi rywalkami były zawodniczki z Krosna. Karpaty w tym sezonie ponownie prowadzi Dominik Stanisławczyk. Młody trener w poprzednich rozgrywkach wrócił był szkoleniowcem Wisły. Zdecydował się jednak na powrót w rodzinne strony.

Teraz na pewno mógł poczuć pewną satysfakcję. Jego drużyna dobrze pokazała się w meczu z naszą ekipą. “Karpatki” uzyskiwały sporą przewagę we wszystkich wygranych setach. Wisła walczyła, zmniejszała dystans, ale na koniec lepsze były przyjezdne. Ostatecznie wygrały 3:1.

Po niezbyt długiej przerwie Bemowskie Syreny znów pojawiły się na parkiecie. Tym razem rywalkami były siatkarki Jokera Mekro Energoremont Świecie.

Od początku gra bardziej układała się przeciwniczkom. Wisła miała duże problemy praktycznie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Trudno się jednak dziwić. Nasz zespół dopiero od dwóch tygodni trenuje na hali.

Wcześniej przez miesiąc ekipa pracowała na piasku oraz na siłowni. Piotr Hilko zaproponował zawodniczkom zupełnie inny plan przygotowań, niezwykle intensywny. Efekty mają przyjść później.

Pozostałe drużyny o wiele wcześniej rozpoczęły zajęcia na sali. Warszawianki potrzebują jeszcze czasu. Do rozpoczęcia sezonu zostało kilkanaście dni i bez wątpienia ten okres sztab szkoleniowy wykorzysta bardzo dobrze.

W każdym razie Jokerki były lepsze i zwyciężyły jak najbardziej zasłużenie. Nasza drużyna miała tak naprawdę szansę na sukces tylko w trzecim secie, gdy prowadziła 20:18. Wisła jeszcze nigdy nie przegrała z zespołem ze Świecia. Teraz przyszedł ten pierwszy raz.

W niedzielę o godzinie 12 na zakończenie turnieju na Ochocie starcie z gospodyniami, a więc BlueSoft Mazovią. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny!

Wisła – Karpaty Krosno 1:3 (22:25, 25:21, 21:25, 24:26)

Wisła – Joker Mekro Energoremont Świecie 0:3 (20:25, 16:25, 21:25)