Nieudany pierwszy mecz w Dąbrowie Górniczej. W niedzielę drugie starcie

• -

Jedynie w trzecim secie Wisła nawiązała wyrównaną walkę w wyjazdowym spotkaniu z MKS w Dąbrowie Górniczej. Prowadzone po raz pierwszy przez Ewę Cabajewską Bemowskie Syreny, przegrały 0:3 (18:25, 20:25, 23:25) w meczu 18. kolejki pierwszej ligi. W niedzielę o godzinie 12 warszawska drużyna zmierzy się z tym samym rywalem w starciu Pucharu Polski.

Wisła zagrała pierwsze spotkanie od dwóch tygodni. Od kilku dni zajęcia z zespołem prowadziła Cabajewska, a więc była znakomita rozgrywająca. Z drużyną nie ma już trenera Mikołaja Mariaskina.

Początek meczu to wiele błędów własnych obu drużyn. Gospodynie miały kilka puntów przewagi. Potem sukcesywnie ją powiększały. Po punktowym bloku Aleksandry Lipskiej dąbrowianki wygrywały 20:12. Seta atakiem zakończyła wyróżniająca się od początku Sandra Szczygioł.

Druga odsłona zaczęła się znakomicie dla zawodniczek MKS, które prowadziły 4:0. Nasza ekipa miała duże problemy z przyjęciem. W naszej ekipie akcje kończyły Ewelina Mikołajewska i Żaneta Baran, ale niewiele do zmieniło. Po serwisach Lipskiej miejscowe wygrywały 16:9. Wisła zbliżyła się na trzy punty (15:18). Więcej nie była jednak w stanie zrobić.

Niezbyt dobrą grę z dwóch pierwszych odsłon warszawianki kontynuowały niestety długo w trzeciej części. Po serii zagrywek Szczygioł było 8:3 dla MKS, a potem 14:8. Seria błędów własnych w ataku oraz dobra gra Wisły sprawiły, że po raz pierwszy w tym spotkaniu był remis 18:18. Nasze zawodniczki uwierzyły w sukces.

Po autowym ataku Doroty Ściurki Bemowskie Syreny prowadziły 21:20. Potem jeszcze 22:21. Niestety, w końcówce siatkarki z Zagłębia zachowały spokój i zakończyły spotkanie w trzech setach. Ostatni punkt gospodynie zdobyły po błędzie w ataku Wisły.

MKS Dąbrowa Górnicza – Wisła Warszawa 3:0 (25:18, 25:20, 25:23)

MKS: Stroiwąs, Lipska, Lis, Ściurka, Michalewicz, Szczygioł, Colik (libero), oraz Wilczek, Szynkiel, Czerwińska, Derochie, Bryda i Bodasińska (libero)

Wisła: Wawrzyniak, Baran, Marcyniak, Lewandowska, Mikołajewska, Połeć, Markiewicz (libero) oraz Jaroszewicz