• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Nowgorodczenko: czuję się dobrze i nadal mam dużo energii

  • -

Nowgorodczenko: czuję się dobrze i nadal mam dużo energii

Znakomita rozgrywająca ponad miesiąc była z kadrą Ukrainy. Najpierw na zgrupowaniu, a potem występowała w mistrzostwach Europy. Po zaledwie kilku dniach od zakończenia turnieju wzięła udział w zmaganiach w Świdnicy. We wszystkich spotkaniach prezentowała się bardzo dobrze, a Wisła ani razu nie przegrała. Teraz Elenę Nowgorodczenko czeka na sobotni mecz w hali OSiR Bemowo. O godzinie 17 warszawianki rozpoczną sezon ligowy starciem z SMS PZPS Szczyrk.


– W ostatnich tygodniach dużo podróżowałam, grałam i trenowałam z reprezentacją, ale jestem szczęśliwa, że ponownie jestem w Wiśle. Nie jestem na szczęście zmęczona. Czuję się dobrze i cały czas mam dużo energii – mówi Nowgorodczenko, która musiała szybko zmienić piłkę. – Ta zmiana nie była dla mnie żadnym problemem. Generalnie preferuję grę moltenami bardziej niż mikasami.

Wisła w Świdnicy wygrała bardzo pewnie dziewięć setów. Przegrała jeden. Pierwszego dnia zmagań z miejscową Polonią.

– W tym meczu łatwo wygrałyśmy dwie pierwsze odsłony i chyba trochę potem straciłyśmy nieco koncentrację. Ale ogólnie byliśmy wystarczającą zmotywowane, aby wygrać trzy spotkania. Wiedziałyśmy dobrze, że to jedyny sposób, aby awansować do następnej rundy Pucharu Polski. Cieszę się, ze osiągnęliśmy ten cel i to w dobrym stylu. W każdym kolejnym spotkaniem grałyśmy lepiej. Mogę powiedzieć, że ten ostatni mecz z ekipą z Poznania był naszym najlepszym podczas tego turnieju.

Nowgorodczenko nie ma najmniejszych kłopotów ze współpracą ze skrzydłowymi, bo pod tym względem skład stołecznej drużyny się nie zmienił. Nowe są za to wszystkie trzy środkowe. – Cały czas jesteśmy w procesie budowy jak najlepszej współpracy. Myślę, że to tylko kwestia czasu i treningów. Wszystko na pewno będzie w porządku. Tak samo jak jest z trenerami. Podoba mi się system zajęć i wierzę, że poprowadzą nas do upragnionego celu jaki jest promocja do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Teraz spotkanie z SMS PZPS Szczyrk, a więc zespołem, z którym w ostatnich dwóch sezonach Wisła wygrywała pewnie.

– Nie ma znaczenia, kto jest naszym przeciwnikiem po drugiej stronie siatki. Ponownie będzie tak, że wszystkie zespoły będą podwójne zmotywowane w meczach z nami. Dlatego też musimy pokazać wszystko co najlepsze w każdej kolejce.

Początek starcia Wisła – SMS PZPS Szczyrk w sobotę o godzinie 17 w hali OSiR Bemowo. Zapraszamy!

Fot. Krawczyk.photo


🏐 NAJBLIŻSZY MECZ W STOLICY

🏐Pierwsza liga

Wisła - ?

Jesień 2018

🏐TABELA SEZONU ZASADNICZEGO

miejsce drużyna mecze punkty
1 Wisła 22 59
2 MKS Kalisz 22 54
3 Solna 22 46
4 Radomka 22 44
5 Energetyk 22 33
6 Joker 22 32
7 Azoty 22 31
8 KŚ AZS 22 31
9 SMS 22 23
10 Karpaty 22 19
11 Uni 22 17
12 AZS AWF 22 4

GALERIA

Wisła - Enea Energetyk

Archiwa

Kategorie

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook