• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Nowgorodczenko: w siatkówce taki rezultat nie zdarza się często

  • -

Nowgorodczenko: w siatkówce taki rezultat nie zdarza się często

Ukraińska rozgrywająca ponownie pokazała się z dobrej strony, a nasza drużyna w siódmej kolejce pokonała w sobotę w Opolu Uni 3:0. Elena Nowgorodczenko cieszy się z formy swojej i zespołu, ale żałuje dwóch porażek w sezonie.


– W Opolu zagrałyśmy dobry mecz. Tak naprawdę w każdym elemencie prezentowaliśmy wysoki poziom. Nie miało też znaczenia, kto był na parkiecie, bo każda z zawodniczek grała dobrze. Wychodziło nam wszystko: blok, obrona, serwis i atak. No i trzeciego seta wygrałyśmy rekordowym wynikiem jak na Wisłę, a więc 25:7.

– Taki rezultat nie zdarza się często w siatkówce. Pamiętam z przeszłości chyba tylko dwa takie spotkania, w których partie kończyły się podobnym stosunkiem. To było jeszcze, gdy grałam na Ukrainie. Moja ekipa wygrywała odsłony 25:6 i 25:5.

Nowgorodczenko jest od początku sezonu pierwszą rozgrywającą, ale bardzo dobre zmiany daje jej Katarzyna Nadziałek.

– Czuję się dobrze i staram się dawać z siebie wszystko na treningach i podczas meczów. Nie mogę narzekać na zmęczenie. Nie mam z tym problemu, bo mamy odpowiednio dużo czasu na odpoczynek i odnowę fizyczną.

– Jak na razie z siedmiu meczów ligowych wygrałyśmy pięć. Oczywiście, to nie jest to, czego się spodziewaliśmy.  Jestem jednak przekonana, że te dwie porażki sprawią, że będziemy jeszcze mocniej ćwiczyć i za każdym razem maksymalnie się koncentrować – powiedziała Elena Nowgorodczenko.

W sobotę o godzinie 17 spotkanie z zespołem Grupa Azoty PWSZ Tarnów. Mecz odbędzie się w hali OSiR Bemowo przy Obrońców Tobruku 40.

 


NAJBLIŻSZY MECZ W STOLICY

Pierwsza liga

Wisła - MKS Kalisz

sobota, 20 stycznia, godz. 17, Hala OSiR Bemowo, ul. Obrońców Tobruku 40.

>>>Bilet normalny 8 zł, a ulgowy 4 zł, Dzieci do lat 14 oraz emeryci i renciści, a także członkowie Klubu Kibica – wstęp wolny.

TABELA PO 15. KOLEJCE

miejsce drużyna mecze punkty
1 MKS Kalisz 15 42
2 Wisła 15 40
3 Radomka 15 29
4 Solna 15 24
5 Enea 15 22
6 Azoty 15 22
7 KŚ AZS 15 20
8 Karpaty 15 19
9 SMS 15 19
10 Joker 15 19
11 Uni 15 10
12 AZS AWF 15 3

GALERIA

Wisła Warszawa – 7R Solna Wieliczka

Archiwa

Kategorie

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook