• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Pałac Bydgoszcz nie dał Wiśle najmniejszych szans

  • -

Pałac Bydgoszcz nie dał Wiśle najmniejszych szans

Solidnej lekcji siatkówki naszej drużynie udzieliły w piątek zawodniczki grającego w ekstraklasie zespołu KS Pałac. Bydgoszczanki na inaugurację turnieju w Świeciu wygrały z Wisłą 3:0 (25:18, 25:23, 25:13). Warszawska ekipa tym razem grała praktycznie w jednym zestawieniu, a z powodu lekkiego urazu nie mogła wystąpić rozgrywająca Katarzyna Nadziałek. W sobotę o godz. 11 starcie z Jokerem Mekro Energoremont.


Wisła od ponad miesiąca trenuje i przygotowuje się do sezonu bez Eleny Nowgorodczenko. Ukraińska rozgrywająca przebywała na zgrupowaniu reprezentacji, a w piątek z kadrą rozpoczęła mistrzostwa Europy. Zawodniczka Wisły jest pierwszym wyborem trenera na rozegraniu. Na inaugurację Lenka i koleżanki było o krok od sprawienia sensacji. Ostatecznie minimalnie przegrały z Rosją 2:3. W tie-breaku było 13:15.

Warszawianki zatem od dłuższego czasu w składzie mają jedną nominalną rozgrywającą, a więc Nadziałek. Na tej pozycji w przeszłości występowała także Paulina Biranowska i to właśnie ona w piątek była odpowiedzialna za dostarczanie piłek do koleżanek.

Wracająca do Wisły po kilkumiesięcznej przerwie siatkarka zaprezentowała się z dobrej strony, ale Pałac tego dnia był zdecydowanie zbyt mocny.

W pierwszej i trzeciej partii na parkiecie dominowały bydgoszczanki. Inauguracyjną odsłonę wygrały 25:18, a ostatnią aż 25:13.

W drugim secie Wisła zagrała zdecydowanie najlepiej tego wieczora. Nasze zawodniczki przegrywały wprawdzie 14:18, a potem nawet 20:23, ale doprowadziły do remisu 23:23. Niestety, najpierw rywalki zdobyły punkt po ataku, a potem zakończyły partię asem serwisowym.

W naszej ekipie nieźle zaprezentowała się po raz kolejny kapitan Karolina Ciaszkiewicz-Lach oraz atakująca Monika Kutyła. Dobre akcje pod siatką pokazała Katarzyna Mróz.

Po raz pierwszy w Wiśle całe spotkanie rozegrała libero Zuzanna Kucińska.

W sobotę o godzinie 11 Warszawskie Syreny zmierzą się z gospodyniami turnieju, a więc siatkarkami Jokerem. W ostatnią niedzielę na zakończenie imprezy w stolicy podopieczne Dominika Stanisławczyka wygrały 3:2. 


>KS Pałac Bydgoszcz – Wisła Warszawa 3:0 (25:18, 25:23, 25:13).

Wisła: Mróz, Jurczyk, Wellna, Kucińska (libero), Ciaszkiewicz-Lach, Kutyła, Biranowska, Sobczak.


GALERIA

Wisła – UKS Szóstka 15.12.2018 r.

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook