• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Pierwsza liga, pierwsza liga Wisełka!

  • -

Pierwsza liga, pierwsza liga Wisełka!

Nie ma mocnych na nasz zespół. Po 12 zwycięstwach w fazie grupowej, trzech w play-offach, trzech w turnieju półfinałowym, w sobotę Wisła wygrała drugi mecz finałów i zapewniła sobie awans do pierwszej ligi siatkówki kobiet. Tym razem zawodniczki Mirosława Zawieracza pokonały 3:0 KS Bronowiankę Kraków.

W piątek nasze zawodniczki bez problemów 3:0 wygrały z KS AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Wiadomo było, że ewentualny sobotni triumf nad Bronowianką praktycznie przypieczętuje awans warszawianek. Trzy tygodnie temu Wisłą grała z krakowiankami w Turnieju Półfinałowym w Opolu. Wtedy to stołeczna ekipa zwyciężyła 3:1

Pierwsza partia była jednak bardzo zacięta. Rywalki postawiły twarde warunki, ale nasz zespół praktycznie cały czas był o dwa punkty z przodu. W końcówce zawodniczki Bronowianki zagrały lepiej i w pewnym momencie na tablicy wyników zrobiło się 22:22. W kluczowych akcjach dobrze jednak zachowały się Aleksandra Kruk i Agata Karczmarzewska-Pura. Rywalki nie wytrzymały i popełniły dwa błędy, które dały Wiśle wygraną 28:26.

Drugi set był o wiele bardziej spokojny. Po ataku Kruk nasz zespół wygrywał już 12:2. Do końca partii Wiślaczki kontrolowały wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie zwyciężyły w tej odsłonie 25:18.

Trzecia i jak się potem okazało ostatnia partia była bardzo dramatyczna. Siatkarki z Krakowa walczyły dzielnie i długo prowadziły. Po niecelnym ataku Sowisz to jednak Wisła miała pierwsza piłkę setową i jednocześnie meczową (24:23). Bronowianka nie chciała się poddać i po kilku następnych akcjach sama miała szansę na wygranie seta (26:27). Wtedy jednak świetnie zaatakowała Marta Lach. Nasza doświadczona zawodniczka za chwilę jeszcze raz znakomicie ścięła (28:27). Po serwisie Joanny Pogorzelskiej piłkę w aut wyrzuciła Szychowska i zwycięstwo stało się faktem!

Wisła w pierwszej lidze! Niedzielny mecz z Chemikiem II Police nie będzie już miał znaczenia. Nasza drużyna bez wątpienia będzie jednak chciała zakończyć sezon bez porażki.

Wisła – Bronowianka Kraków 3:0 (28:26, 25:18, 29:27)

Wisła: Saad (libero), Karczmarzewska-Pura, Kruk, Gogołek, Pogorzelska, Baran, Lach – Piasta, Pala, Samul.

 


🏐 NAJBLIŻSZY MECZ W STOLICY

🏐 LSK

Wisła - Pałac Bydgoszcz
Hala Koło. 19 lutego

GALERIA

Wisła – UKS Szóstka 15.12.2018 r.

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook