• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Pierwszoligowy ekspres wkracza w fazę play-off

  • -

Pierwszoligowy ekspres wkracza w fazę play-off

W środę emocjonowaliśmy się ostatnim spotkaniem sezonu zasadniczego, a już w sobotę i niedzielę czekają nas kolejne siatkarskie doznania. Wisła w hali OSiR Bemowo o godzinie 19 będzie walczyła w pierwszej rundzie play-off z KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. W tej fazie rywalizacji gra się do trzech zwycięstw.


W rundzie zasadniczej nasza ekipa nie miała żadnych problemów z pokonaniem gliwiczanek. W październiku w Warszawie i potem w styczniu na wyjeździe było po 3:0.

Teraz przez przyspieszenie rozgrywek oba zespoły spotkają się w pierwszych meczach play-off po zaledwie dwóch dniach odpoczynku.

Jeszcze przed środową kolejką drużyna KŚ AZS zajmowała szóste miejsce w tabeli. W ostatnim starciu podopieczne Wojciecha Czapli przegrały jednak z Azotami Tarnów 2:3 i to sprawiło, że spadły na ósmą pozycję. Wisła natomiast pokonała u siebie 3:1 i przypieczętowała pierwszą lokatę w lidze.

– Fajne byłoby  sprawić niespodziankę, ale  zdajemy sobie sprawę z kim gramy. Nie da się jednak ukryć, że na takie mecze jest wyjątkowa mobilizacja, powalczymy – mówi na stronie klubu z Gliwic Dominika Kęsik.

– Wisła w tym sezonie nam nie leży, ale nie pojedziemy do Warszawy, aby  położyć się na parkiecie. Swój cel, jakim jest utrzymanie już osiągnęliśmy. Teraz  będziemy grać bez presji, a to może nam tylko wyjść na dobre – dodaje trener Czapla.

W sobotę i niedzielę o godz. 19 spotkania z KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice w hali OSiR Bemowo.

>>>Bilet normalny 8 zł, a ulgowy 4 zł, Dzieci do lat 14 oraz emeryci i renciści, a także niepełnosprawni oraz członkowie Klubu Kibica – wstęp wolny.


🏐 NAJBLIŻSZY MECZ W STOLICY

🏐Pierwsza liga

Wisła - ?

Jesień 2018

🏐TABELA SEZONU ZASADNICZEGO

miejsce drużyna mecze punkty
1 Wisła 22 59
2 MKS Kalisz 22 54
3 Solna 22 46
4 Radomka 22 44
5 Energetyk 22 33
6 Joker 22 32
7 Azoty 22 31
8 KŚ AZS 22 31
9 SMS 22 23
10 Karpaty 22 19
11 Uni 22 17
12 AZS AWF 22 4

GALERIA

Wisła - Enea Energetyk

Archiwa

Kategorie

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook