Pierwszy raz na Kole w sezonie. Mistrzynie Polski pokazały klasę

• -

Podopieczne Dejana Desnicy w sobotę w 18. kolejce LSK walczyły z najlepszym zespołem poprzedniego sezonu. Wisła w okrojonym składzie grała dzielnie na hali Koło przy Obozowej, ale nie miała szans z ŁKS Commercecon Łódź i przegrała z 0:3 (11:25, 16:25, 15:25), MVP spotkania została Krystyna Strasz.

Sobotnie spotkanie trzeciej i ostatniej drużyny LSK miało tylko jednego faworyta – zespół z Łodzi. Gospodynie, które walczą o przetrwanie, nie miały łatwo w tym spotkaniu. Przystąpiły do niego w dziewięcioosobowym składzie. Trener Dejan Desnica desygnował do gry najbardziej doświadczone zawodniczki i na początku nawiązały wyrównaną walkę z łodziankami 5:6. Mistrzynie Polski z każdą kolejną akcją oddalały się od rywalek 15:8, 19:8. Były bezbłędne w każdym elemencie siatkówki i spokojnie prowadziły grę. W tej partii pozwoliły gospodyniom zdobyć tylko jedenaście punktów 25:11. Wiślaczki miały problem z przyjęciem dobrej zagrywki przyjezdnych. W tym elemencie trudne do powstrzymania były Ewa Kwiatkowska oraz Natalia Skrzypkowska.

Druga odsłona wyglądała podobnie. Łodzianki szybko osiągnęły przewagę nad warszawiankami 11:7, a w połowie partii prowadziły już 18:10. W końcówce gospodynie  dzięki udanym akcjom Katarzyny Marcyniuk zdobyły kilka ważnych punktów, jednak nie zdołały nawiązać walki z łodziankami, które zakończyły seta wygraną 25:16.

Trzecia partia była najbardziej wyrównana 7:7. Warszawianki poprawiły przyjęcie i lepiej grały na siatce, nie ustępując już tak łodziankom jak w poprzednich setach 15:13. Dopiero w połowie partii podopieczne Giuseppe Cuccariniego wzmocniły zagrywkę i poprawiły grę na siatce, dzięki czemu uciekły rywalkom na cztery oczka 19:15, a po chwili prowadziły już 22:15. Tego seta wygrały 25:15.

MVP: Krystyna Strasz

Wisła Warszawa – ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (11:25, 16:25, 15:25)

Wisła: Marcyniuk (11), Banasiak (6), Urbanowicz (1), Mikołajewska (9), Szymańska (2), Zaciek (4), Lipińska-Jeziorowska (libero)

ŁKS: Mori (2), Kwiatkowska (6), Pacak (7), Skrzypkowska (9), Wójcik (8), Bociek (14), Korabiec (libero) oraz Strasz (libero), Szczyrba (2), Gajewska (1) i Caracuta (2)

Żródło: lsk.pls.pl