Porażka na zakończenie roku. Wisła przegrała w Opolu z UNI

• -

Przedświąteczna sobota nie okazała się szczęśliwa dla Bemowskich Syren. Podopieczne trenera Mikołaja Mariaskina przegrały w Opolu z UNI 1:3 (21:25, 18:25, 25:19, 21:25). Tym samym Wisła przerwała serię pięciu ligowych zwycięstw. Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Dominika Mras.

Choć przed tym spotkaniem opolanki miały jedno zwycięstwo na koncie więcej niż Wisła, to jednak nasza drużyna była wyżej w tabeli, bo na szóstym miejscu. A to dlatego, że zawodniczki UNI  większość z wygranych meczów rozstrzygały w pięciu setach.

Warszawianki do Opola pojechały w piątek. Wieczorem tego dnia odbyła się klubowa wigilia. To była jak zwykle bardzo miła uroczystość.

Dzień potem zmierzyły się z zespołem, z którym we własnej hali przegrały 2:3. W tamtym starciu nasza ekipa była blisko zwycięstwa w czterech partiach, ale po słabej końcówce uległa po tie-breaku.

Teraz Bemowskie Syreny chciały się zrewanżować. Niestety, to się nie udało.

W pierwszym secie Wisła wygrywała 13:10, ale potem straciła osiem punktów z rzędu. Stało się to, gdy serwowała Dominika Mras. Nasze zawodniczki próbowały odrobić stratę, ale już nie dały rady. Przegrały tę odsłonę 21:25.

W drugiej partii przyjezdne nie prowadziły ani razu. Wprawdzie doprowadziły do remisu 12:12, ale gospodynie spokojnie kontrolowały wydarzenia na parkiecie. Wynik 25:18 dla UNI mówi wszystko o tym secie.

Podopieczne Mariaskina nie poddały się. Mimo dwóch złych partii, w kolejnej zaprezentowały się o wiele lepiej. Dobrze grały Katarzyna Połeć i Ewelina Mikołajewska. Po serwisach Katarzyny Wawrzyniak Wisła wygrała ostatecznie 25:19.

Dobra postawa z trzeciego seta nie przełożyła się na początek czwartego. Ta odsłona praktycznie jeszcze się nie rozpoczęła, a UNI wygrywało już 5:0. Dwie przerwy na żądanie niewiele pomogły, ale w pewnym momencie ze stanu 15:9 dla opolanek, zrobiło się tylko 15:13. Wisła nie złożyła broni. Po atakach Mikołajewskiej i Marcyniuk nasza ekipa przegrywała tylko 21:22. Trzy ostatnie akcje padły jednak łupem miejscowych. Pierwszą piłkę meczową wykorzystała Michalak.

5 stycznia Wisła zagra na wyjeździe z MKS Dąbrowa Górnicza. Dzień później oba zespoły powalczą w Pucharze Polski.