• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Prezes: dziękuję za awans do I ligi, chcemy być mocniejsi

  • -

Prezes: dziękuję za awans do I ligi, chcemy być mocniejsi

Wisła Warszawa w wielkim stylu awansowała do pierwszej ligi kobiet. Prezes klubu Grzegorz Kulikowski podsumował rozgrywki i powiedział o tym, co stało się lub nastąpi w najbliższym czasie.

Jak Pan oceni ten pierwszy rok przygody z siatkówką kobiet?

Przede wszystkim bardzo chciałbym podziękować zawodniczkom, które grały i pomogły drużynie awansować. Zespół powstawał w sierpniu zeszłego roku. W tamtym czasie większość siatkarek miała już podpisane kontrakty. Bez dziewczyn, które przyszły między innymi z Gliwic: Darii Pali, Fatimy Piasty i Olgi Samul, Gosi Gogołek z Warszawy, Anny Manikowskiej, Marty Lach czy Kai Strużyk, tak naprawdę nie byłoby klubu. W związku z tym chcę im podziękować, że zdecydowały się u nas grać. Fajną sprawą było to, że dołączył do nas bardzo dobry trener Mirosław Zawieracz. Jego nazwisko pomogło nam ściągnąć takie zawodniczki jak Magda Saad, Kinga Baran, Agata Karczmarzewska-Pura czy Ola Kruk. Osiągnęliśmy swój cel. Mamy pierwsze miejsce i zagramy w przyszłym sezonie na zapleczu Orlen Ligi.

Doszło już do pewnych zmian w składzie. Może Pan o nich opowiedzieć?

Części zawodniczek, które były zakontraktowane na jeden sezon dziękujemy za wywalczenie awansu i żegnamy się z nimi. Mówię tu o Darii, Fatimie i Oldze. To były siatkarki zatrudnione na grę w drugiej lidze. Jeśli chodzi o pozostałe zawodniczki, to część odchodzi. Rozwiązaliśmy za porozumieniem stron umowę z Olą Kruk. Jeśli chodzi o Kingę Baran, to szykujemy się do podobnego scenariusza. Natomiast z Asią Pogorzelską, Gosia Gogołek i Martą Lach jeszcze nie rozmawialiśmy. Na dziś mam umowę z trenerem Zawieraczem, który nadal będzie tutaj pracował. Jestem po rozmowie z Anią Manikowską, ona będzie w zespole. Myślę, że na 99 procent zostaje Saad i będzie także Katarzyna Śmieszek. Ona ma ważny kontrakt.

Zobaczymy, kto jeszcze zostanie. Agata praktycznie kończy karierę, ale widzę ją w naszym sztabie szkoleniowym. To jest bardzo fajna zawodniczka i świetny człowiek. Będę z nią prowadził rozmowy. Ona w zeszłym roku chciała zakończyć przygodę z siatkówką. Namówiłem ją, aby pomagała nam w ostatnim sezonie. Teraz chcę, żeby została.

Są już jakieś przymiarki transferowe?

Prowadzimy rozmowy z zawodniczkami z innych klubów, które grały w Orlen Lidze lub pierwszej ligi.  Nie możemy zostawić takiego składu, chcemy wzmocnić zespół. Nie mamy zastrzeżeń sportowych do zawodniczek, które odchodzą. Po prostu. Chcemy mieć silniejszy skład, żeby w kolejnym sezonie była szansa wygrana pierwszej ligi i walczenia, gdy pojawią się możliwości o Orlen Ligę. Oczywiście do tego konieczna jest zmiana przepisów i zmienienie regulaminu zamkniętej ligi.

Kiedy możemy poznać skład na przyszły sezon?

Myślę, że do 15 maja. W następnych dniach będą przyjeżdżały zawodniczki, z którymi chcemy rozmawiać. Na rozegranie chcemy ściągnąć wysoką siatkarkę, która występowała ostatnio w Norwegii. Rozmawiam z libero Pauliną Gajewską, która grała w Muszynie. Wstępnie wyraziła zainteresowanie. Rozmawiałem też z innymi, z Piły czy Torunia. Trener Zawieracz będzie oglądał dwie młode atakujące ze Sparty, a także siatkarkę z Bielska. Potrzebujemy środkową. Negocjacje będą zatem prowadzone w najbliższych dniach. Zgłaszają się do nas zawodniczki ze Słowacji, Chorwacji czy Stanów Zjednoczonych. Nie chcemy jednak przepłacać.


NAJBLIŻSZY MECZ W STOLICY

Puchar Polski

Wisła - Developres Rzeszów

środa, 31 stycznia, Hala OSiR Bemowo, ul. Obrońców Tobruku 40.

>>>Bilet normalny 8 zł, a ulgowy 4 zł, Dzieci do lat 14 oraz emeryci i renciści, a także członkowie Klubu Kibica – wstęp wolny.

TABELA PO 16. KOLEJCE

miejsce drużyna mecze punkty
1 Wisła 16 43
2 MKS Kalisz 16 42
3 Radomka 16 32
4 Solna 16 29
5 Enea 16 25
6 Azoty 16 24
7 KŚ AZS 15 20
8 Karpaty 16 19
9 SMS 16 19
10 Joker 15 18
11 Uni 16 10
12 AZS AWF 16 4

GALERIA

Wisła Warszawa – 7R Solna Wieliczka

Archiwa

Kategorie

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook