Przekonująca Wisła pewnie pokonała SMS PZPS Szczyrk

• -

Zaledwie 81 minut potrzebowały w wyborczą niedzielę 21 października siatkarki Wisły, aby w przełożonym spotkaniu siódmej kolejki pokonać SMS PZPS Szczyrk 3:0 (25:21, 25:15, 25:20). Nasza drużyna miała problem z przyjezdnymi tylko w pierwszym secie, gdy przegrywała 14:19. Potem Bemowskie Syreny kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana atakująca warszawskiej ekipy Żaneta Baran.

Ten mecz pierwotnie miał się odbyć 3 listopada, ale na prośbę klubu ze Szczyrku został przełożony. Młode zawodniczki SMS w sobotę występowały we Włocławku i tam wygrały pewnie z beniaminkiem bez straty seta.

Niespełna 24 godziny później przystąpiły do starcia w Warszawie i tak dobrze już nie było.

W hali na Bemowie zobaczyliśmy zespół, w którego składzie gra obecnie pięć zawodniczek z brązowej drużyny mistrzostw Europy juniorek. We wrześniu Polki pod wodzą trenera SMS PZPS Waldemara Kawki wywalczyły trzecie miejsce w czempionacie. Stało się to po zwycięstwie nad Turcją.

Młode siatkarki gości bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie. W pierwszej odsłonie długo kontrowały przebieg rywalizacji i po bloku punktowym prowadziły 19:14. Wtedy o przerwę na żądanie poprosił trener Wisły Piotr Hilko. Po tej przerwie na parkiecie obraz starcia zmienił się diametralnie. Świetnie prezentowały się wszystkie zawodniczki z Anną Gawęcką, Katarzyną Połeć i Żanetą Baran na czele. Pewnie rozgrywała Katarzyna Wawrzyniak, która sama także zdobywała punkty. Gospodynie wygrały 11 z kolejnych 13 akcji i całego seta 25:21.

Druga partia po zbiciach Baran i świetnych serwisach Gawęckiej rozpoczęła się od prowadzenia 4:0. Potem nasz zespół sukcesywnie zwiększał przewagę (9:3, 16:8). Wprawdzie przyjezdne kilka razy się zerwały, ale nie miały wiele do powiedzenia. Zmiany przeprowadzane przez Kawkę nie przynosiły spodziewanych rezultatów. W punktowanie po naszej stronie włączyła się Ewelina Mikołajewska. Po nieco ponad 20 minutach Wisła wygrała tę odsłonę 25:15.

Pewnie przez głowy niektórych kibiców przeszło wtedy wspomnienie tego, co stało się w ostatnią środę. 17 października Bemowskie Syreny pewnie 2:0 prowadziły z MKS Dąbrowa Górnicza, by ostatecznie przegrać 2:3.

Teraz powtórki tego nieszczęśliwego scenariusza nie było.

Trzecia partia okazała się bowiem ostatnią. Od jej początku do końca czujnie kierowane przez Wawrzyniak gospodynie grały dobrze i pewnie utrzymywały przewagę, przeważnie trzypunktową. Zwyciężyły z dużym spokojem 25:20.

MVP spotkania została Żaneta Baran, która zdobyła 17 punktów i atakowała ze skutecznością prawie 60 procent. To był jej kolejny znakomity występ.

To była czwarta ligowa wygrana w szóstym spotkaniu Wisły w tym sezonie.

W środę o godzinie 19 w Białymstoku nasza ekipa zaprezentuje się po raz kolejny. Tym razem będzie to mecz w ramach Pucharu Polski.

Do hali OSiR Bemowo wracamy w 11 listopada. Wtedy zagramy z 7R Solna Wieliczka.

Wisła Warszawa – SMS PZPS Szczyrk 3:0 (25:21, 25:15, 25:20)

Wisła: Wawrzyniak, Baran, Jaroszewicz, Gawęcka, Mikołajewska, Połeć, Bulbak (libero) oraz Marcyniuk, Lewandowska i Markiewicz (libero)

SMS PZPS: Rybak, Centka, Damaske, Zaborowska, Szlagowska, Drużkowska, Mazur (libero) – Szczotkiewicz, Hnatyszyn, Rola, Laskowska, Garstka (libero)