• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Przygotowania do walki o utrzymanie w pełni. Wisła przegrała w Kaliszu

  • -

Przygotowania do walki o utrzymanie w pełni. Wisła przegrała w Kaliszu

Momenty fajnej gry były, ale na Energę MKS to nie starczyło. W sobotę w meczu 18. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Wisła przegrała w Kaliszu 0:3 (16:25, 22:25, 10:25). Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana libero gospodyń Justyna Łysiak. 


Wisła tym razem wystąpiła w siedmioosobowym składzie. Zawodniczki, które zaprezentowały się w sobotę w Kaliszu od początku do końca walczyły z uśmiechem. Widać było, że granie bez presji sprawia im radość. Mimo porażek, atmosfera jest dobra. Nasza ekipa tymi meczami do końca sezonu zasadniczego przygotowuje się do fazy play-out. Tam o utrzymanie w LSK podopieczne trenera Dejana Desnicy zmierzą się prawdopodobnie z Radomką albo #VolleyWrocław.

Wiadomo było, że warszawiankom bardzo trudno będzie o zwycięstwo. Zawodniczki Energi MKS wcześniej wygrały siedem spotkań, w tym to w grudniu w Warszawie. Wtedy Wisła przegrała w Arenie Ursynów 2:3 i zdobyła pierwszy punkty w LSK w historii.

W inauguracyjnym secie nasza drużyna oddała rywalkom pięć punktów po błędach na zagrywce, ale nieźle funkcjonował blok punktowy. Najlepiej prezentowała się Małgorzata Zaciek, która w tej odsłonie zdobyła sześć punktów. Miejscowe zwyciężyły 25:16.

W drugiej  części Wisła grała o wiele lepiej. Świetnie wyglądał blok, lepiej atak. Po kilku punktach z rzędu stołeczne siatkarki przegrywały 15:17. Trener MKS Jacek Pasiński musiał poprosić o przerwę na żądanie. Potem zrobił to jeszcze raz, gdy Bemowskie Syreny po bloku zmniejszyły stratę do punktu (19:21).

Za chwilę kaliszanki miały cztery piłki setowe (24:20), ale nasze zawodniczki pięknie zareagowały. Obroniły dwie szanse i szkoleniowiec MKS znów poprosił o przerwę na żądanie. Po niej ładnie akcję z lewego skrzydła skończyła Jovana Vesović (25:22). Po dwóch setach Wisła miała osiem bloków punktowych, aa rywalki cztery.

Trzeci set był bardzo szybki. Gospodynie wygrały 25:10.

W środę wyjazdowy mecz w Bydgoszczy z Pałacem. To jednak Wisła będzie jego gospodarzem.

22 lutego w Warszawie mecz Radomką.

 

 


GALERIA

Wisła – UKS Szóstka 15.12.2018 r.

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook