Przykra domowa porażka Wisły z UNI Opole

• -

Wiadomo było, że to będzie dla naszego zespołu najtrudniejsze spotkanie w tym sezonie. Straty punktów jednak mało kto się spodziewał. Niestety, w trzeciej kolejce pierwszej ligi Wisła na własnym parkiecie przegrała 2:3 (22:25, 25:15, 25:21, 21:25, 9:15) z UNI Opole. Najlepszą zawodniczką meczu była przyjmująca gości Jagoda Maternia.  Dla Bemowskich Syren to premierowa porażka w obecnych rozgrywkach. W sobotę spotkanie w Toruniu z Budowlanymi.

Wisła przystępowała do tego spotkania po dwóch wygranych bez straty seta. Najpierw warszawianki u siebie pokonały Mazovię, a potem na wyjeździe UKS Szóstkę Mielec. Ekipa z Opola natomiast miała na koniec zwycięstwo i porażkę.

Od początku środowej potyczki widać było, że łatwo o zwycięstwo gospodyniom nie będzie. Po szczęśliwym serwisie Katarzyny Wawrzyniak nasza drużyna prowadziła 9:6 i… stanęła. Przyjezdne w jednym ustawieniu zdobyły siedem punktów z rzędu. Praktycznie nie do zatrzymania była Maternia, którą dzielnie wspierała Marta Ciesiulewicz. Przyjezdne prowadziły 19:13 i 21:15. Wtedy o czas poprosił trener Hilko. Wisła jeszcze się poderwała, ale była w stanie zbliżyć się na dwa punkty (21:23). Na więcej goście nie pozwolili.

Wygrany pierwszy set wyraźnie rozprężył opolanki. Dobrze serwowała nasza środkowa Katarzyna Połeć, a potem ładnie zaatakowała kapitan Jowita Jaroszewicz. Wisła zwiększała przewagę i pewnie zwyciężyła 25:15. Bemowskie Syreny poszły za ciosem w trzeciej odsłonie, która była niezwykle ciekawa.

Bardzo często był remis, ale w najważniejszych momentach znakomicie prezentowały się atakująca i przyjmująca Wisły, a więc Żaneta Baran i Katarzyna Marcyniuk. Set został wygrany w stosunku 25:21. Wydawało się, że kolejna odsłona okaże się ostatnią. Nic z tego.

Siatkarki UNI znakomicie rozpoczęły seta, ale nasze zawodniczki ambitnie goniły. Opolanki wygrywały 18:16 i wtedy o przerwę poprosił Hilko. Po kilku minutach było 20:19 dla stołecznych. I wtedy znów nastąpiła zapaść. Świetnie serwowała Joanna Pacak, a idealnie atakowała Maternia. Warszawianki straciły aż pięć punktów z rzędu (20:24). Udało się obronić tylko jedną piłkę setową.

Decydował zatem tie-break. A ten układał się na początku falami. Wisła prowadziła 3:1, by za chwilę przegrywała 3:4. Po trzech następnych akcjach było już 6:4 dla miejscowych. Wtedy jeszcze raz przypomniała o sobie Maternia i UNI wygrywało 8:6. W ważnym momencie przeszła linię trzeciego metra Marcyniuk i zamiast wyniku 9:10 z perspektywy gospodyń,zrobiło się 11:8 dla opolanek.

Wiślaczki kompletnie się pogubiły i przegrały cztery z następnych pięciu akcji. Ostatni punkt zdobyła Maternia, która ostatecznie zanotowała 26 punktów. W całym spotkaniu atakowała ponad 60 razy.

Wisła po tym meczu ma siedem punktów i jest trzecia w tabeli. UNI zajmuje nadal szóstą pozycję.

17 października o godz. 20 spotkanie w hali OSiR Bemowo z MKS Dąbrowa Górnicza, a 21 października u siebie z SMS PZPS Szczyrk.

Wisła Warszawa – UNI Opole 2:3 (22:25, 25:15, 25:21, 21:25, 9:15)

Wisła: Wawrzyniak (4), Baran (16), Marcyniuk (16), Jaroszewicz (10), Gawęcka (10), Połeć (15), Bulbak (libero) oraz Lewandowska (4), Markiewicz

Uni: Pacak (15), Gierak (10), Ciesiulewicz (12), Mras (3), Maternia (26), Witowska (5), Szczygłowska (libero) oraz Gajer, Sobiczewska (2), Moczko (1).

Pozostał wyniki 3. kolejki:

MKS Dąbrowa Górnicza – SMS PZPS Szczyrk (3:0) 25:14, 25:10, 25:21
WTS Włocławek – Budowlani Toruń (3:0) 27:25, 25:13, 25:20
Solna Wieliczka – Szóstka Mielec (3:0) 25:15, 25:18, 25:23
Energetyk Poznań – Mazovia Warszawa (2:3) 25:19, 25:18, 17:25, 22:25, 15:17
PWSZ Tarnów – Karpaty Krosno (3:2) 25:18, 17:25, 16:25, 25:19, 15:12
Joker Świecie- KŚ AZS Politechniki Śl. Gliwice (3:1) 25:22, 25:27, 25:21, 25:18.