• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Puchar jest nasz! Wisła wygrała turniej w hali OSiR Bemowo

  • -

Puchar jest nasz! Wisła wygrała turniej w hali OSiR Bemowo

Trzy mecze i trzy zwycięstwa. Wisła w sobotę pokonała 3:1 (25:22, 27:25, 19:25, 27:25) KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Niesamowite były dwa sety tego meczu. Tym samym Bemowskie Syreny wygrały turniej, który od czwartku do soboty trwał w hali przy Obrońców Tobruku 40. Najlepszą zawodniczką naszego zespołu została wybrana środkowa Anna Lewandowska. 


Ostatni akord przygotowań do nowego sezonu pierwszej ligi za nami. Przez trzy w obiekcie OSiR Bemowo trwała rywalizacja w międzynarodowym turnieju, w której wzięły udział cztery zespołu. Oprócz gospodyń, zobaczyliśmy także znakomicie znane Wiśle drużyny KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice oraz NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, a także mistrzynie Białorusi, a więc Przyburze Brześć.

W czwartek warszawianki pokonały 3:0 NOSiR, a w piątek Przyburze 3:1. W sobotę do pewnego zwycięstwa w całej imprezie Bemowskie Syreny potrzebowały co najmniej dwóch wygranych setów.

Wisła od początku spotkania miała lekką przewagę. Sporo punktów zdobywała Żaneta Baran, która w piątek odpoczywała. Stołeczne siatkarki prowadziły 9:6 i potem 17:14. W pewnym momencie było 22:20. I wtedy gliwiczanki zdobyły dwa punkty z rzędu. Gospodynie znakomicie odpowiedziały. Akcje skończyły Baran i Katarzyna Marcyniuk.

W drugiej odsłonie wyrównana walka trwała do stanu 9:9. Potem przyjezdne odskoczyły na pięć punktów (9:14). Za kilka minut KŚ AZS wygrywał już 19:15. To była trudna sytuacja. Później była jeszcze gorsza i wydawała się nie do uratowania. Zawodniczki z Gliwic miały cztery piłki setowe (24:20). W niewiarygodny sposób Wisła odrobiła straty. Trener gości Wojciech Czapla próbował ratować sytuację, ale nie był w stanie. Bardzo dobrze serwowała Jowita Jaroszewicz. To dzięki naszej kapitan rywalki nie mogły dobrze rozegrać akcji. Dobrze funkcjonował też blok. Po punkcie Baran to Wisła miała piłkę setową (25:24). Przeciwniczki się obroniły, ale za chwilę przegrały partię. Ostatnią akcję dynamicznie wykończyła środkowa Anna Lewandowska.

Ten wygrany set oznaczał, że nasze siatkarki były już pewne końcowego zwycięstwa w imprezie.

To je wyraźnie rozluźniło, bo dość łatwo przegrały trzecią odsłonę.

Na szczęście, podopieczne trenera Piotra Hilki zmobilizowały się w kolejnej części, choć na początku sporo problemów sprawiała Erika Salanciova. Druga część seta należała do Wisły. Dobrze grały wszystkie zawodniczki. I w pewnym momencie znów doszło do sytuacji równie ciekawej, jak w partii drugiej.

Warszawianki miały pięć piłek meczowych (24:19). Głównie za sprawą serwującej Joanny Ciesielczyk przeciwniczki w niesamowity sposób odrobiły straty. Na dodatek, za chwilę same miały szansę na doprowadzenie do tie-breaka. Wisła jednak zagrała na koniec rzetelnie. Ważne akcje skończyła Marcyniuk, a na koniec pomyliła się świetna przez większość starcia Salanciova. Do wygranej potrzebna była zatem szósta okazja.

Najlepszą zawodniczką Wisły w całej imprezie została wybrana Lewandowska.

Drugie miejsce w turnieju zajęły gliwiczanki. W ich gronie wyróżnienie otrzymała libero Aleksandra Elko. Trzecia pozycja przypadła zespołowi z Brześcia. Z tej ekipy najlepszą była Alina Adamenia.

Czwarta lokata przypadła nowodworzankom. Nagrodę otrzymała była zawodniczka Wisły Monika Gorzewska.

Początek nowego sezonu 29 września. Na własnym parkiecie naszą ekipę czekają derby stolicy z BlueSoft Mazovią.


Końcowa klasyfikacja turnieju:

1. Wisła 2 9 9:1
2. KŚ AZS 3 3 5:6
3. Przyburze 3 3 4:6
4.NOSiR 3 3 3:7


GALERIA

Wisła – UKS Szóstka 15.12.2018 r.

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook