Saad: wysoko podniesiona poprzeczka pobudza ambicje

• -

Libero Wisły ma za sobą nie tylko kolejny bardzo dobry mecz, ale także udany rok 2017. Magdalena Saad i koleżanki w sobotę pokonały u siebie 7R Solna Wieliczka 3:1, a kilka dni temu była reprezentantka Polski została wybrana przez kibiców Wisły Warszawa najlepszą siatkarką poprzednich 12 miesięcy.

W sobotę zagrałyście w lidze po raz pierwszy od 16 grudnia. To był bardziej wymagający mecz niż Pani myślała?

Spodziewałam się trudnego spotkania i takie właśnie było. Przerwa była dłuższa niż tydzień. Grałyśmy co prawda niepunktowany sparing z Legionovią, ale ostatni mecz ligowy odbył się 21 dni temu, a podczas tych trzech tygodni miałyśmy dwie przerwy: świąteczną i noworoczną. Plan treningowy również odbiegał od tego, który mamy podczas regularnej ligi. Biorąc to wszystko pod uwagę, to starcie było dla nas wprowadzeniem w nowy etap ligowych zmagań oraz nowej formy zespołu.

Po niesamowitej walce przegrałyście w sobotę drugiego seta. Pojawiły się jakieś obawy odnośnie zwycięstwa?

Wszyscy byliśmy przygotowani na ciężkie spotkanie, niemniej jednak nie straciłam nawet na chwilę wiary w zwycięstwo.

Co było kluczowe w tej wygranej?

Myślę, że jednym z podstawowych założeń każdego meczu jest zminimalizowanie liczby popełnionych błędów. Do tego dochodzi konsekwentne realizowanie założeń i opanowanie emocji. To nam się udało w sobotę.

W najbliższy weekend mecz w Gliwicach, a potem już 17 stycznia u siebie z MKS Dąbrowa Górnicza, a trzy dni potem także przed własną widownią z MKS Kalisz. Jesteście na to gotowe?

Do rozegrania w styczniu mamy kilka fajnych meczów, a to nas podwójne mobilizuje. Wysoko podniesiona poprzeczka pobudza ambicje.

Czuje Pani jakiś niepokój przed starciem w Gliwicach? Wygrana byłaby dziesiątą z rzędu.

Jedziemy tam po trzy punkty. Nie mam obaw. W najgorszym wypadku czeka nas wymagające spotkanie, ale wierzę w zwycięstwo zespołu, w którym występuję. Mamy serię dziewięciu zwycięstw, ale nie jestem w stanie przewidzieć, ile ona potrwa. Oby jak najdłużej!

Niedawno została Pani wybrana najlepszą zawodniczką w 2017 roku. Jak Pani to przyjęła i co dla Pani znaczy takie uznanie kibiców?

Jest to dla mnie wyjątkowe wyróżnienie. Przede wszystkim, dlatego, że jest ono nadane przez ludzi z zewnątrz, dla których najważniejsze jest serce i zaangażowanie, które wkładamy w naszą życiową pasję. To taka bezcenna nagroda. Dziękuję Wam, że mogłam się poczuć tak wyjątkowo. Bądźcie z nami do końca tego sezonu i wspólnie wygrajmy awans do Ligi Siatkówki Kobiet!