• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Sobczak: byłyśmy skupione i kontrolowaliśmy cały mecz

  • -

Sobczak: byłyśmy skupione i kontrolowaliśmy cały mecz

Piąte z rzędu zwycięstwo bez straty seta odniosła w sobotę Wisła. Na własnym parkiecie Bemowskie Syreny pokonały 3:0 beniaminka z Poznania. Przed tym meczem ekipa Enei Energetyk zajmowała w tabeli miejsce tylko o jedno gorsze od naszej drużyny, ale nie była w stanie nawiązać równorzędnej walki. Jedną z wyróżniających się zawodniczek była Joanna Sobczak.


Występująca drugi rok z rzędu w Wiśle przyjmującaa od początku rozgrywek prezentuje dobrą i równą formę. W sobotę została wybrana na najlepszą siatkarkę meczu, który przypadł fanom do gust.

– Cieszę się, że stworzyłyśmy widowisko podobające się kibicom. Tym bardziej jest to ważne, bo to było przecież ostatnie spotkanie we własnej hali w tym roku – przypomina Sobczak.

– Kontrolowałyśmy to spotkanie od początku do końca. Byłyśmy bardzo zmotywowane i skoncentrowane, aby wygrać ten mecz. Wiedziałyśmy, że łatwo nie będzie i po prostu zaprezentowałyśmy się dobrze. Myślę, że poznanianki były lepszym zespołem niż dwa miesiące temu w Świdnicy, gdy zwyciężyłyśmy 3:0. My jednak także jesteśmy lepsze niż wtedy. Jesteśmy bardziej zgrane i znamy się o wiele bardziej.

Sobczak po meczu odebrała statuetkę dla najlepszej zawodniczki.

– W czasie rywalizacji nie myślałam o takiej nagrodzie. Podobnie jak w innych spotkaniach, także i teraz po prostu chciałam zwycięstwa. Wychodząc na parkiet zawsze staram się robić wszystko, aby tak było. Oczywiście takie wyróżnienie jest bardzo miłe, ale nie skupiam się na tym przed i w trakcie meczu.

W środę o godzinie 17 w Radomiu kolejny występ wyjazdowy. W turnieju w Warszawie we wrześniu Radomka pokonała Wisłę pewnie 3:0.

– A ja nie zgodzę się, że to było łatwe zwycięstwo rywalek. Racja, wynik był 0:3, jednak mecz był bardzo zacięty. Teraz jesteśmy na zupełnie innym etapie. Nie będę ukrywać, jedziemy tam po to, aby wygrać. Oczywiście wiemy, że łatwo nie będzie. Na pewno musimy zagrać swoją dobrą siatkówkę. Resztę o przeciwniczkach dowiemy się na odprawie.

 


NAJBLIŻSZY MECZ W STOLICY

Pierwsza liga, 20. kolejka

Wisła - Radomka Radom

środa, 28 lutego, godz. 19, Hala OSiR Bemowo, ul. Obrońców Tobruku 40.

>>>Bilet normalny 8 zł, a ulgowy 4 zł, Dzieci do lat 14 oraz emeryci i renciści, a także członkowie Klubu Kibica – wstęp wolny.

TABELA PO 20. KOLEJCE

miejsce drużyna mecze punkty
1 Wisła 20 54
2 MKS Kalisz 19 48
3 Radomka 19 38
4 Solna 19 37
5 Energetyk 19 31
6 Azoty 19 27
7 Joker 19 26
8 KŚ AZS 19 24
9 SMS 19 23
10 Karpaty 19 19
11 Uni 19 14
12 AZS AWF 20 4

GALERIA

Wisła Warszawa – 7R Solna Wieliczka

Archiwa

Kategorie

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook