• sekretariat@wisla-warszawa.pl

Solne miasto zdobyte po raz drugi. Wisła wraca z dwoma zwycięstwami

  • -

Solne miasto zdobyte po raz drugi. Wisła wraca z dwoma zwycięstwami

Kapitalnie rozpoczęcie fazy play-off dla naszej ekipy. W ćwierćfinale pierwszej ligi Wisła w niedzielę pokonała w Wieliczce 7R Solnę 3:1 (24:26, 25:23, 25:19, 25:22). Dzień wcześniej mecz miał bardzo podobny przebieg. Warszawianki wygrały także 3:1 i prowadzą już w tej rundzie 2:0. Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana atakująca Żaneta Baran. W sobotę o godz. 18 mecz w stolicy. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

Ten mecz był praktycznie kalką sobotniego. Wisła znów gorzej zaczęła, a świetnie skończyła. 

W pierwszej odsłonie warszawianki walczyły jednak niesamowicie do samego końca. Przegrywały już 20:24, ale doprowadziły do remisu. Potem jednak dwie akcje padły łupem miejscowych. To naszych dziewczyn nie zniechęciło. 

Na pewno oba zespoły miały w głowie to, co stało się dzień wcześniej. 

W drugiej partii “Tygrysice” wygrywały 21:20, ale końcówka była znakomita w wykonaniu przyjezdnych. Na zagrywce pojawiła się kapitan Elena Nowgorodczenko. Świetnie akcje Anna Lewandowska. Tak sama środkowa zablokowała Grabkę i Wisła miała pierwszą piłkę setową (24:23). Ostatnia, jak się potem akcja tej odsłony była długa i chaotyczna. Znów warszawianki z Lewandowską i Baran na czele dobrze zagrały blokiem. Mieliśmy zatem remis 1:1.  
 
Dobrą postawę nasze siatkarki prezentowały też od rozpoczęcia kolejnej odsłony. Było 5:2, a potem po atakach Marcyniuk oraz Baran 12:8. Znów znakomicie funkcjonował blok. Na zagrywce nadal był Nowgorodczenko. Baran znów skończyła i było 14:8. Za chwilę asem popisała się Marcyniuk. Bemowskie Syreny prowadziły już 16:9. Potem spokojnie utrzymywały przewagę. Po autowym serwisie miały sześć piłek setowych (24:18). Udało się wykorzystać drugą okazję. Świetnie ze środka zaatakowała Lewandowska.

W czwartej części miejscowe grały nieco lepiej. Nasze siatkarki przegrywały 9:13, ale za chwilę było już tylko 12:13. Dobrą zmianę na zagrywce dała ponownie w tym sezonie Agnieszka Banasiak. Po kolejnym ataku Marcyniuk był remis 15:15. Za moment z miejsca jeszcze raz zbijała ta sama przyjmująca i Wisła objęła prowadzenie. Nie wypuściła go do końca.  

Nowgorodczenko znakomicie podawała do szóstej strefy. I jeszcze raz punkt zdobyła Marcyniuk. Po akcji Mikołajewskiej było już 21:19. Znów idealnie zaatakowała wspaniała przez całe starcie Baran.  

Po cudownym ataku Mikołajewskiej Wisła miała trzy piłki meczowe. Wykorzystała drugą za sprawą Marcyniuk. Brawo!  

Wszystkie zawodniczki ponownie zagrały na bardzo wysokim poziomie.  

Po tych dwóch meczach widać znaczą poprawę w grze Wisły w elemencie asekuracji. Wprawdzie kilka kiwek rywalek wpadło w pole, ale stołeczny zespół zdecydowanie lepiej broni. Na to w ostatnich dniach mocno na treningach uwagę zwracała Ewa Cabajewska.  

W sobotę o godz. 18 trzeci i być może ostatni mecz w tej parze. Wisła podejmę wieliczanki w hali OSiR Bemowo. Zapraszamy!

7R Solna Wieliczka – Wisła Warszawa 1:3 (26:24, 23:25, 19:25, 22:25)

Wisła: Baran, Marcyniuk, Lewandowska, Mikołajewska, Połeć, Nowgorodczenko, Markiewicz (libero) – Banasiak.


GALERIA

Wisła – UKS Szóstka 15.12.2018 r.

WISŁA WARSZAWA S.A.

Facebook